ABD'de 11 evi olduğu iddia edilen Eylül Öztürk mal varlığını açıkladı

Dilan Polat ve Candan kardeşlerin tutuklanmasının ardından birçok haberle gündeme gelen fenomen Eylül Öztürk mal varlığını açıkladı. Öztürk, mal varlıklarına ilişkin belgeleri de ortaya çıkardı.

ABD'de 11 evi olduğu iddia edilen Eylül Öztürk mal varlığını açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 22 Kasım 2023 22:31

Engin-Dilan Polat ve Nihal-Bahar Candan kardeşlerin tutuklanmasının ardından gözler diğer sosyal medya fenomenlerine çevrildi. Fenomen Eylül Öztürk de peş peşe gelen tutuklanmalarının ardından birçok iddiayla gündem oldu. Son olarak 5 milyon dolar ile ABD'ye kaçtığı ve 11 ev satın aldığı iddia edilen fenomen Öztürk, mal varlığını açıkladı. 

adsiz-005.png

Amerika'da 11 Değil 10 Evi Varmış

Fenomen Eylül Öztürk, hakkında çıkan iddialara belgeleriyle cevap verdi. Şirketleri ve satın aldığı evlerin belgelerini gazeteci Murat Ağırel'e gönderen Öztürk'ün Amerika'da 10 evi ve 9 tane franchise şubesi olduğu ortaya çıktı. 

Gazeteci Ağırel, katıldığı yayında Eylül Öztürk'ün mal varlığına ilişkin belgeleri göstererek; "Eylül Öztürk'ün Amerika'da 10 dairesi var. 190 bin dolar ile 390 bin dolar arası. Evler de kirada. 1825 dolar ile 3 bin dolar arasında kira alıyor. Bu evleri nasıl aldıklarını sorduğumda da bu evler alınırken doların bu kadar yüksek olmadığını ve Türkiye'deki fiyatlarla eş değer olduğunu söyledi. Burada yatırım yapmak yerine orada yapmış. Burada ve Avrupa'da şirketi var. Şirketlere ait vergi belgelerini istedim tereddüt etmeden gönderdiler. Ülkeden kaçtınız mı diye sorduğumda 'Ne kaçması Murat Bey, çocuklarımın eğitimi için ve şirketim Almanya'da. Ben gidip geliyorum, neyden kaçacağım' dedi. Bunların artık son bulmasını istiyorlar. 'Denetlesinler ve bu tufan bitsin' diyorlar" ifadelerini kullandı.

Amerika'da Oturduğum Ev Kira

Eylül Öztürk, Instagram hesabından bir açıklama videosu yayınlayarak ilk ağızdan da herkesin merak ettiği soruları yanıtladı. 

Öztürk;  "Hiçbir gazeteci, hiçbir televizyon programı bu haberleri yapmadan önce herhangi bir belge ve evrak rica etmedi. Dün akşam sayın Murat Ağırel tarafıma ulaştı. Bizi yayına taşımadan önce sormak istediği konular olduğunu dile getirdi. Sormak istediği konularla ilgili evrak, belge olup olmadığını sordu. Kendisiyle görüşme gerçekleştirdik. Ufak bir yanlış anlaşılma olmuş onu düzeltmek isterim. Şu anda oturduğumuz ev kira. Kira kontratını Murat Bey'e ilettik." dedi.

adsiz3-002.jpg

Kendi Adıma Güzellik Merkezi Yok

Öztürk açıklamasının devamında ise; "Sosyal medyadaki iş hayatıma söylenildiği gibi 2 - 3 yıl önce değil 2014 yılında yani neredeyse 10 sene önce başladığımı, şahıs şirketinde başladığımı, daha sonra medya ve sosyal medya platformlarında birçok projede çalıştığımı belirttim. Evlerimizi ne şekilde ve hangi parayla aldığımızın izahının yanı sıra, sahip olduğumuz şirketlerin sayfalar dolusu KDV beyannamelerini en detaylı şekilde ilettik. Ayrıca sadece Türkiye'deki değil, Avrupa ve Amerika'daki şirketlerimizin de detaylarını evraklarla belirttik. Biz sürekli denetlenen uluslararası bir işletmeyiz. Kendi adımıza güzellik merkezlerimizin olmadığını toplamda 9 adet franchise şube ile yolumuza devam ettiğimizi belirttik." ifadelerine yer verdi.

Etiketler :