Acun Ilıcalı'dan 'diskalifiye' tepkilerine sert yanıt

tv8 kanalının patronu Acun Ilıcalı, Survivor 2023'te dokunulmazlık oyunundaki isteksiz tavırlarından ve takımının kaybetmesine sebep olduğu için gönüllüler takımından Merve'yi diskalifiye etmişti. Bu gelişme üzerine seyirciler büyük tepki göstermişti.

Acun Ilıcalı'dan 'diskalifiye' tepkilerine sert yanıt
Yayınlanma Tarihi : 13 Nisan 2023 12:57

Önceki gece Survivor Ekstra'ya konuk olan Acun Ilıcalı, eleştirilere cevap verdi.

Merve'nin diskalifiye olmasıyla ilgili konuşan Ilıcalı, şunları söyledi:

"Bizim için her yarışmanın gitmesi üzücü bir olay. Durumu özetlemek gerekirse; bir yarışmacı oyunda oynamıyor, günlerdir Survivor'dan ayrılmak istediğini söylüyor. Sorduğumda da kibarca aynı şeyleri yapmaya devam edeceğini söyledi. Bir yarışmacının takımına bilerek oyun kaybettirmesine izin veremeyiz. Merve bizim değerli biri, severim de. Tüm söylediklerimin arkasındayım. O gün Merve'ye her şeye anlattım."

Ilıcalı şöyle devam etti:

"Merve bana 'bir günlük böyle bir şey oldu. Ben devam etmek istiyorum, bir daha olmayacak' deseydi devam ederdi zaten. Bir yarışmacının bariz bir şekilde 4 sayıyı bilerek verdiğini yaşamadık. Siz hatırlıyor musunuz böyle bir şey? Başkalarının hakkına girmeyeceksin. Burada sana oy atacak olan seyircilere de yazık. Merve'yle bir sorunum yok, gördüğümde de sarmaş dolaş olurum ama oyunun içinde buna müsaade edemem.

Bir kişi takıma bu kadar zarar veremez. Oyun kazandıktan sonra coşkulu bir şekilde sevgilisine armağan ediyordu. Ama ben 3 aydır babasıyla ilgili ağzından bir şey duymadım. Ben onun kalbini bilemem ama bu baba özlemi bize samimi gelmedi."

"Nisa'ya bir şey demediğim söylenmiş ama ben ona da neler neler söyledim. Ben Nisa'ya dünyaları söyledim. Nisa bunu yapmadı ki" diyen Ilıcalı, şöyle konuştu:

"O kendi oyununda oynamadı. Nisa bir kazandıkları bir ödül oyun oyununda oynamadığı için ona sitem etmiştim. O zaten komik bir şeydi. Fanatiklerin yaptığı yorumlara saygı duyuyorum. Vicdanen yüzde 200 rahatım. Ben Merve'yi de Turabi'yi de uyardım. Asena'ya 6 ödül cezası verdim. Herkesin hakkı bana emanet. Yarışmacı kasten oynamak istemiyorsa yarışmanın gidişatını korumak zorundayım. Seyircilerin benim Merve'ye sitemli konuşmama kızıyor."

Ilıcalı, "Bir yarışmacının birleşme partisinden sonra 'babamı özledim' diyerek bırakmak istemesi bana mantıklı gelmiyor. Ben böyle bırakmak isteyen birini görmedim. 3 aydır babasıyla ilgili bir şey söylemediği için ekibimle ben hiç tatmin olmadık.

Merve'nin karakteri ve iyi niyetiyle ilgili hiçbir lafım yok ama Survivor'da yaptığı kabul edilebilir değil" dedi.