Arzu Sabancı'dan Arap turist isyanı ortalığı karıştırdı! Kimse bu çıkışı beklemiyordu...

İş insanı Ömer Sabancı'nın eşi sosyetik güzel Arzu Sabancı'nın beklemedik Arap turist çıkısı sosyal medyada gündem oldu.

Arzu Sabancı'dan Arap turist isyanı ortalığı karıştırdı! Kimse bu çıkışı beklemiyordu...
Yayınlanma Tarihi : 09 Ağustos 2023 23:11

Densa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı'nın eşi Arzu Sabancı, yıllar önce İtalyan bir arkadaşıyla arasında geçen sohbetten bahsederek İstanbul'a akın akın gelen Arap turistlere olan isyanını dile getirdi. Sabancı'nın paylaşımı kısa sürede sosyal medyada gündem olurken, bazı kesimler paylaşımı ırkçı buldu.

Medya Faresi'nin içeriğine göre; Yıllar önce Roma’da yaşayan İtalyan bir arkadaşının şehirdeki turist kalabalığından şikâyet ettiğini ve kendisinin buna çok şaşırdığını söyleyen Sabancı, "Şimdi İstanbulumuz aynı durumda" diyerek aynı duyguları yaşadığını yazdı.

821x464-kabaran-kek-yapmanin-sirri-bu-malzemede-1654931380973.jpg

"Türkçe konuşan yok gibi"

Sabancı’nın paylaşımı şu şekilde: "Yıllar önce İtalyan bir arkadaşım yaşadığı şehir Roma’daki turist sayısından şikayet ediyordu. Evimizin önü, sokaklar turist dolu, şehrimizi onlar işgal etti, bize yer kalmadı diyordu… Ben de içimden şımarıklık, turist velinimet ne güzel işte döviz bırakıyor demiştim. Şimdi İstanbulumuz aynı durumda… Nişantaşı, Bebek, sokaklar, kafeler, Türkçe konuşan yok gibi… Simsiyah kıyafetlilerle kaplı."

Derleme: ulusalpost.com/Erdoğan Kan