Aslı Enver'in büyük çilesi. Hastalığını ilk kez açıkladı

'Kavak Yelleri', 'İstanbullu Gelin' ve Babil dizileriyle yıldızı parlayan, başarılı oyunculuk performansıyla adından sık sık söz ettiren Aslı Enver çektiği çileyi anlattı. Şimdiye dek sakladığı hastalığını ilk kez açıkladı

Aslı Enver'in büyük çilesi. Hastalığını ilk kez açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 03 Kasım 2022 15:57

Aslı Enver son dönemin en başarılı oyuncularından biri. Aslı Enver açıklamaları ve paylaşımlarıyla da dikkat çekmeye devam ediyor.

Özel hayatı ve oyunculuk yeteneğiyle gündeme gelen Aslı Enver meğer büyük bir çile çekiyormuş. Bir oyuncu için Aslı Enver'in geçtiği süreç aslında çok zor bir süreç.

Rahatsızlığını ilk kez açıklayan Aslı Enver şimdiye dek çek herkesten gizlediği rahatsızlığı hakkında bazı bilgiler paylaştı. 

Aslı Enver InStyle dergisine röportaj verdi. Uzun zamandır var olan sessizliğini son röportajıyla bozan güzel oyuncu, "Konuşamadığın biriyle bir ilişki yaşamaya çalışmak gereksiz bir çaba.

asli-enver1-instagram-16-9-1579260401-670x371.jpg

Çünkü olmuyor. Doğru iletişim olunca huzur geliyor, haliyle de ardından aşk." diye konuştu.

Disleksi (okuma ve öğrenme bozukluğu) hastası olan Enver, "Bir şey okumak benim için çile.

Sesli kitap dinliyorum ama o zaman uyuyakalıyorum. Bir kişinin bir saatte okuyacağı senaryoyu ben bir günde okuyorum ya da birilerine 'Ne olur bana bunu okur musun?' diye yalvarıyorum. Zor ama alıştım bu duruma." dedi.

Aslı Enver'in rahatsızlığı aslında bir hastalık değil. Özel eğitimle tedavi edilebilen bir sorun. Türkiye'de de bu rahatsızlıkla ilgilenen çok sayıda özel eğitim kurumu bulunmakta. Erken yaşta teşhis edilmesi durumunda ileri yaşlarda rahatsızlığın belirtileri en aza indirilebiliyor. 

Sabah.com.tr