Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço ölümden döndü! Apar topar hastaneye kaldırıldı

Unutulmaz şarkılara imza atan merhum şarkıcı Barış Manço’nun müzisyen oğlu Doğukan Manço hastaneye kaldırıldı. Doğukan Manço'nun son durumuyla ilgili bilgiler geldi

Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço ölümden döndü! Apar topar hastaneye kaldırıldı
Yayınlanma Tarihi : 11 Eylül 2023 15:05

gazeteduvar.com.tr'deki içeriğe göre;  Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço, katıldığı bir düğünde yediği yemek nedeniyle hastanelik oldu. Hastane odasından fotoğraf paylaşan Manço, gıda alerjisi olduğunu belirterek yaşadıklarını anlattı.

DOĞUKAN MANÇO'YA NE OLDU?

Unutulmaz şarkılara imza atan merhum şarkıcı Barış Manço’nun müzisyen oğlu Doğukan Manço, katıldığı düğünde yediği yemekten dolayı alerjik reaksiyon göstererek apar topar hastaneye kaldırıldı. 


Manço, hastane odasından yaptığı paylaşımla takipçilerini korkuturken açıklamasıyla gönüllere su serpti. Instagram hesabında açıklama yapan şarkıcı, "Bu sefer de yırttık. Patlıcana anafilaktik şok seviyesinde alerjim var. Yakınlarım bilir. Yani müdahale edilmezse solunum yolum tıkanıncaya kadar ağır reaksiyonlar veriyor vücudum. Bu hayatımda 3. kez başıma geliyor. Bir düğünde karanlıkta gelen yemeği gözüm seçemeyince emin olmak için garsona 'püre mi patlıcan mı?' diye sordum. 'Püre' dedi. Sadece bir çatal ucu aldım ve patlıcan olduğunu anladım. Kısa sürede belirtilerden etkilendiğimi anlayıp soluğu hastanede aldım. Erken müdahale ile toparladım. Garson muhtemelen genç oluşu sebebiyle heyecanlandı, ne dediğini bilmiyordu ya da patlıcan püresi diye algıladı. Şu an için iyiyim." ifadelerini kullandı.

 

3620703-41965f999561f1d8496768e5051-tp7b.jpg

PATLICAN ALERJİSİ NEDİR?

Patlıcan alerjisi, patlıcan tüketildiğinde vücudun alerjik tepki vermesi durumudur. Bu alerjik tepki, patlıcanın içinde bulunan proteinlere karşı vücudun savunma mekanizması tarafından tetiklenir.

Patlıcan alerjisi olan kişilerde, patlıcan tüketimi sonrasında ciltte kızarıklık, kaşıntı, şişme, solunum yolu problemleri ve sindirim sistemi sorunları gibi belirtiler görülebilir. Bu belirtiler hafif olabileceği gibi, bazı durumlarda hayatı tehdit edebilecek kadar şiddetli de olabilir.

Patlıcan alerjisi tanısı, alerji testleri ve gerekli görüldüğünde doktor tarafından yapılan diğer tetkiklerle konulur. Tedavi ise belirtilere yönelik semptomatik olarak yapılır. Ayrıca, patlıcan alerjisi olan kişilerin patlıcan tüketiminden kaçınmaları gerekmektedir.

Etiketler :