Bodrum'da 2007’de hayatını kaybeden Barış Akarsu’nun yaşamı film oldu

2007’de Barış Akarsu hayatını kaybetmişti. Bodrum'da trafik kazası geçiren şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu bugün olmuş unutulmuş değil. İsmail Ege Şaşmaz'ın hayat verdiği Barış Akarsu filmi seyirciyle buluşuyor.

Bodrum'da 2007’de hayatını kaybeden Barış Akarsu’nun yaşamı film oldu
Yayınlanma Tarihi : 18 Kasım 2022 00:18

Çok daha genç yaşta kaybetmişti Türkiye onu. Barış Akarsu herkes tarafından çok seviliyordu. Başarılı şarkıcı Bodrum'da geçirmiş olduğu trafik kazasıyla yaşama veda etmişti. Barış Akarsu anısına bir film çekildi. Film yarın seyirciyle buluşacak.

Sevilen şarkıcının ailesi ve sevenleri de bu filmden dolayı çok mutlu oldular. Filmde Barış Akarsu'yu son dönemin yakışıklı oyuncularından İsmail Ege Şaşmaz canlandırdı. İsmail Ege Şaşmaz'ın Barış Akarsu'ya benzerliği ise büyük ses getirdi.

Barış Akarsu’nun babası Selahattin Akarsu, Filmle ilgili olarak Cumhuriyet’e konuştu.

Barış Akarsu’yu toplumun bu kadar sevilmesinin nedenini mütevazi kişiliği olduğunu belirten baba Akarsu, “Bizim evde hep Cem Karaca, Barış Manço, Ruhi Su ve Rahmi Saltuk gibi sanatçılar çalardı. Çocuklarım bunları dinleyerek büyüdü” dedi.

Barış Akarsu’nun toplumsal sorunlara duyarlı bir insan olduğunu belirten baba Akarsu şöyle konuştu:

082006901-17-selahattin-akarsu-008-arka-rnk.jpg

“Ben 78 kuşağıyım, 68 kuşağıyla birlikte bilinçlendim. Barış’ı da 78 kuşağı bilinciyle yetiştirdim. Barış şarkılarında da toplumsal konuları işlemiştir. ‘Kimdir o’ şarkısı bunlardan biri. Barış ile biz birkaç kez 1 Mayıs kutlamalarına da katıldık. Barış her yere neşesiyle giderdi. Onu görünce sanki herkesin yüzünde gülümseme belirirdi. Ben bir evlat kaybettim ama binlerce evlat kazandım. Türkiye’nin her yerinde benim çocuğum var artık.” 

Öte yandan Barış Akarsu’nun yarım kalan “Merhaba” şarkısı tamamlandı. “Merhaba” şarkısından elde edilen gelir, Akarsu’nun da yaşarken destek verdiği LÖSEV’e bağışlanacağı öğrenildi.