Burcu Esmersoy'dan İsrail açıklaması! Ben değil çalışanlarım beğenmiş

Yönetmen Tülay Gökçimen ise Burcu Esmersoy’un Gazze’deki Filistinli sivillere yönelik İsrail'in yaptığı katliamları hatırlatıp Burcu Esmersoy’un İsrail’i desteklediğini iddia ederek tepki gösterdi.

Burcu Esmersoy'dan İsrail açıklaması! Ben değil çalışanlarım beğenmiş
Yayınlanma Tarihi : 19 Ekim 2023 16:41

Gökçimen sosyal medyadan “Bu kadar açıkça zalimden katilden yana olmak insanlıktan nasip almamaktır!” dedi.

Sosyal medyada birçok kullanıcı Burcu Esmersoy'un bu beğenisine karşı tepkilerini gösterdi. Esmersoy'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Ünlü isim beğeniyi kendisinin yapmadığını belirtti. 

CNN Türk'te yer alan habere göre; Sunucu-oyuncu Burcu Esmersoy, İsrailli oyuncu Gal Gadot Varsona'nın sosyal medya hesabından paylaştığı "İsrail'in yanındayım" ifadelerinin yer aldığı paylaşımı beğendi. Eleştiri oklarının hedefi olan Esmersoy, gündem olan paylaşımı ofis çalışanlarından birinin beğendiğini söyledi.  

Esmersoy açıklamasında ''Sosyal medya hesaplarıma tahmin edersiniz ki ofis içinde çalıştığım arkadaşlarımın da erişimi mevcut, bu olaydaki hata her kiminse bulmaya çalışıyorum ama öncelikle durumla ilgili sizlere de açıklama yapmak istedim.

Çok net bir şekilde söylemek isterim ki (bu konuda benim düşüncem keşke dünya barışını sağlasa) Gazze'de yaşananlar konusunda İsrail ile birlikte durmuyorum'' ifadelerine yer verdi.