Dilan Çiçek Deniz, 'Amadeus' oyununda kendisini izlediği sanan seyirciye ateş püskürdü

Ünlü oyuncu Dilan Çiçek Deniz, 'Amadeus' oyununda kendisini izlediğini sanarak eleştiren bir seyirciye verdiği cevapla sosyal medyada gündem oldu.

Dilan Çiçek Deniz, 'Amadeus' oyununda kendisini izlediği sanan seyirciye ateş püskürdü
Yayınlanma Tarihi : 22 Kasım 2023 22:07

Ünlü oyuncu Dilan Çiçek Deniz, 4 sezondur kapalı gişe sahnelenen 'Amadeus' oyunundaki 'Konstans' rolünü ödüllü oyuncu Özlem Öçalmaz ile dönüşümlü olarak oynuyor. Oyuncu Deniz, dün Zorlu PSM'deki gösteride yer almadığı halde bir seyircinin hakkında yaptığı eleştiriye verdiği cevapla gündem oldu. 

'Bu Oyunu Oynayabilecek Birçok Sanatçı Var'

Seyirci Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Dün Amedeus‘u sahnede izledim. Uyarlama güzel, fakat Mozart‘ın eşini canlandıran kişinin seçiminin son derece seksist (Cinsiyetçilik) buldum. Bu rolü oynayabilecek birçok kadın sanatçı varken, oyunculuk becerisi olmayan popüler manken Dilan Çiçek Deniz‘in tercih edilmesi akıl alır gibi değildi. Bir taraftan Tansu Biçer, Kevork Türker, Selçuk Yöntem gibi deneyimli ve yetkin erkek tiyatrocular öte yandan ise Dilan Çiçek Deniz… Toplumun kadından beklentisinin sadece güzellik olmasının toplumsal cinsiyet rollerinin nasıl dağıtıldığının adeta bir örneğiydi…” ifadelerini kullanmıştı. 

adsiz2-002.jpg

'Kadınların Maruz Kaldığı Karanlık Zihniyet'

Seyircinin yorumu karşısında çileden çıkan Dilan Çiçek Deniz, seyircinin paylaşımını sosyal medya hesabından yayınlayarak; Bu duruma tepki gösteren Dilan Çiçek Deniz, “İşte kadın oyuncuların maruz kaldığı ön yargıya bir örnek… Sahnede kimi izlediğinin farkında bile olmadan yapılan, tam da bahsettiği seksist yaklaşım… Fiziksel özelliklerinden dolayı kadınların maruz kaldığı karanlık zihniyet… Dün oyunda ben yoktum, sahnede olan yetenekli, güzel meslektaşım Özlem de eminim şahane bir performans göstermiştir…”  notunu düştü.

Etiketler :