Dilan Polat Ve Eşi Engin Polat'ın şirketleri gündemden düşmüyor! Yine baskın...

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma gündemin en çok konuşulan konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Dilan Polat ve eşi Engin Polat'a ait şirketlerde polisler araştırmalar yaptı.

Dilan Polat Ve Eşi Engin Polat'ın şirketleri gündemden düşmüyor! Yine baskın...
Yayınlanma Tarihi : 26 Ekim 2023 21:46

Geçtiğimiz haftalarda sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve bir canlı yayında içtiği altın tozlu kahve herkesin en çok konuştuğu konulardan biri oldu. Bu yaşanan olayın ardından Engin Polat ve Dilan Polat'ın kazancı merak konusu oldu.

 Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Engin Polat ve Dilan Polat ile diğer şüpheliler hakkında yapılan ihbar üzerine "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında, Engin Polat ve Dilan Polat'a ait 15 şirkete yönelik arama, el koyma ve inceleme kararı verildi.

Bunun üzerine harekete geçen Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile vergi müfettişleri şirketlerde arama yapıyor.

Aramalarda şirketlerde bulunan dijital materyaller ve defterler inceleniyor.

Bu arada, polis ekipleri Ataşehir'deki Özel Dilan Polat Ataşehir Polikliniği'ne geldi. Ekiplerin, içerideki çalışmaları sürerken poliklinik çalışanları da dışarıda bekliyor.

Muhabir: Büşra Çoban,Emrah Gökmen,Mustafa Hatipoğlu-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :