Dilan Polat'ın 'Enerci' şarkısını artık dinleyemeyeceksiniz... Sadece orada olacak

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan sosyal medya fenomeni Dilan Polat'ın temmuzdan bu yana yaklaşık 96 milyon kişinin dinlediği 'Enerci' şarkısı için beklenmedik karar.

Dilan Polat'ın 'Enerci' şarkısını artık dinleyemeyeceksiniz... Sadece orada olacak
Yayınlanma Tarihi : 08 Kasım 2023 17:51

Dilan Polat'a şok üstüne şok gelmeye devam ediyor. Spotify, sosyal medya fenomeni Dilan Polat'ın temmuzdan bu yana yaklaşık 96 milyon kişi tarafından dinlenen 'Enerci' şarkısını kaldırdı. Dilan Polat, kara para aklama suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Cumhuriyet.com.tr'deki habere göre; Çevrimiçi müzik pazarının lider şirketlerinden Spotify; 96 milyon kişinin dinlediği, aylarca hitlerden düşmeyen, TikTok'ta akımlara öncü olan 'Enerci' şarkısını yayından kaldırdı.

Şarkının dinlenebileceği tek platformun, Dilan Polat'ın YouTube kanalı olduğu öğrenildi. 

DİLAN - ENGİN POLAT SORUŞTURMASINDA NE OLMUŞTU?

Ulusal Post editörlerinin derlediği habere göre; Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlattı. Bu soruşturma kapsamında Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alındı. Operasyon sonucunda 24 şüpheli yakalandı ve 18 şüpheli Emniyet'teki işlemleri tamamlanarak Anadolu Adliyesine sevk edildi. 19 saat süren işlemlerin ardından Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklandı. Geri kalan 6 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Etiketler :