Efsane oyuncu Nebahat Çehre’den yıllar sonra gelen itiraf: “15 yaşındayken…”

Aşk-ı Memnu'nun Firdevs'i Nebahat Çehre konuk olduğu programda dikkat çeken itiraflarda bulundu. 1960 yılında katıldığı güzellik yarışmasıyla ilgili itirafta bulunan ünlü oyuncu pişmanlığını anlattı

Efsane oyuncu Nebahat Çehre’den yıllar sonra gelen itiraf: “15 yaşındayken…”
Yayınlanma Tarihi : 19 Kasım 2022 00:50

Yeşilçam’ın usta isimlerinden olan ve Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği Firdevs Hanım karakteri ile hafızalarda yer edinen Nebahat Çehre, Türkiye'nin en sevdiği oyunculardan biri.

Habertürk'ten Fatih Altaylı'ya konuk olan Nebahat Çehre dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

1960’ta yılında 15 yaşındayken katıldığı güzellik yarışması hakkında konuşan Nebahat Çehre, katılma süreciyle ilgili pişmanlığını anlatınca sosyal medyada da bir anda gündem oldu.

Nebahat Çehre yayında şunları söyledi.

“15 yaşındaydım, benden iki yaş büyük bir arkadaşım katılacaktı başvuru için beraber gittik. Orada ‘siz de katılın’ dediler. Annem de güzellere çok meraklıydı. Anneme sordum, ‘çok ufaksın ama istiyorsan seçmelere gir’ dedi. Bilinçsizlikti, bence çok yanlıştı. Güzellik kavramını bilmiyordum, çocuk sayılırdım yani.”

nebahat-cehreden-yillar-sonra-gelen-itiraf-o-yarismaya-katilmam-yanlisti.jpg

Sinema serüveni hakkında da açıklamalarda bulunan Çehre, “İki sene boyunca sinema tekliflerini kabul etmedim. Taksim Sarayı’nda bir mimarın yanında sekreterlik yaptım, ardından da Çocuk Tiyatrosu’na başladım. Dostlar arasından bir menajer çıktı. ‘Neden sinemaya başlamıyorsun?’ dedi. Bir filme başladım şımarık bir salon kızını oynuyordum, rolü yarıda bıraktım. Bilinçsiz bir oyuncu ne yaparsa, ‘ben zengin şımarık bir çocuğu değilim’ dedim, özleştirmiştim kendimi. Sonra bir avukatlık rolü çıktı. Üvey babam da avukattı. ‘Kanun Kanundur’ filmiyle sinemaya başladım. 127 filmde rol aldım.” dedi.

Kaynak: gazetekolektif.com