Erkin Koray'ı kaybettik

Anadolu Rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, Kanada’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Erkin Koray'ın ölüm haberini kızı Damla Koray duyurdu.

Erkin Koray'ı kaybettik
Yayınlanma Tarihi : 08 Ağustos 2023 00:44

Anadolu Rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, 82 yaşında hayatını kaybetti. Bugün akşamüstü saatlerinde Kanada Toronto'da hastaneye kaldırılan Koray, ne yazık ki kurtarılamadı. Kızı Damla Koray, babasının vefat haberini Instagram hesabından duyurdu. Türk müzik tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Erkin Koray'ın eserleri, dilimizde ve kalplerimizde yaşamaya devam edecek.

Koray'ın vefat haberini kızı Damla Koray, Instagram hesabından şu sözlerle duyurdu:

“DİLERİM BU DÜNYADA BULAMADIĞIN BARIŞ VE HUZURU…”

*Babam.  ‘Baba'mız. Canımın taa içi.  Ben kızın ve seni Baba deyip bağrına basan ‘canlar', güzel enerjimizi, sevgimizi, saygımızı ve alkışlarımızı senden bir gün bile eksik etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz.

*Eserlerin dilimizde, aşkın kalbimizde yaşayacak, daima ve ilelebet. Dilerim bu dünyada bulamadığın barış ve huzuru, başka bir dünyada bulursun.

“NE DESEM HAKKINI VERMİŞ OLAMAM”

*Doğru’su hiç şaşmayan, tanıdığım en sağlam adam; Anadolu Rock’ın mucidi, sevgili babam… Benim için yaptıklarına minnettarım.

*Ne desem hakkını vermiş olmam. Eminim ‘senin çocuklar' da ülkelerini, kültürlerini ve onlara layık gördüğün cumhuriyeti ileri götürmek adına yaptıklarına her zaman minnettar kalacaktır. Hakkını helal et. Seni çok ama çok seven kızın, Damla.

Fotoğraf: youtube.com