Erkin Koray'ın o sözleri yine gündem oldu: Çaldığın ekmeğim ekmek paran olamaz

Sanatçı Erkin Koray, bir süredir yaşamını sürdüğü Kanada’nın Toronto şehrinde hayatını kaybetti. Koray'ın 2021 yılındaki o sözleri yeniden gündem oldu. "Benim ekmeğimi ve emeğimi çalıp yemek mi senin ekmek paran oluyor?"

Erkin Koray'ın o sözleri yine gündem oldu: Çaldığın ekmeğim ekmek paran olamaz
Yayınlanma Tarihi : 09 Ağustos 2023 10:08

Sanatçı Erkin Koray, bir süredir yaşamını sürdüğü Kanada’nın Toronto şehrinde hayatını kaybetti. Son yıllarını telif mücadelesiyle geçiren Koray'ın 2021'de yaptığı açıklaması sosyal medyada gündeme geldi. 

Koray, 2021'de yaptığı açıklamada eserlerini sosyal medyada izinsiz olarak paylaşanları mahkemeye vereceğini açıkladı. Koray bu konudaki tepkisini “Benim müziklerimi öyle kafalarına estiği gibi koyan kişiler, bundan sonra ekibim koyduğunuz videoları rapor edecek. Sakın, ‘ekmek param’ filan gibi saçma sapan savlarla gelmeyin. ‘Benim ekmeğimi ve emeğimi çalıp yemek mi senin ekmek paran oluyor?’ diye sorarım ben de o zaman! Size 4 gün müsaade" ifadeleriyle dile getirdi. 

Koray, ‘Fesuphanallah’ adlı şarkısının bir reklam filminde izinsiz kullanılması üzerine açtığı davada da 20 bin TL tazminat almaya hak kazanmıştı. 

Kaynak: Duvar