Gonca Vuslateri'den olay olan Fırat Tanış mesajı: Eminim kadın meslektaşları biraz huzur bulmuştur

Piyanist Tamkan'ın oyuncu Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldığını duyurmasından sonra, oyuncu Gonca Vuslateri de Fırat hakkında dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Gonca Vuslateri söz konusu paylaşımıyla sosyal medyayı ikiye böldü

Gonca Vuslateri'den olay olan Fırat Tanış mesajı: Eminim kadın meslektaşları biraz huzur bulmuştur
Yayınlanma Tarihi : 29 Şubat 2024 15:56

Artigercek.com'daki habere göreOyuncu Gonca Vuslateri, piyanist İklim Tamkan'ın gördüğü şiddet neticesinde uzaklaştırma kararı aldırdığı Fırat Tanış hakkında bir paylaşım yaptı.

Tamkan'ın "Şiddet zincirinin sessiz bir halkası olmayı reddediyorum" diyerek yaptığı açıklama sonrası X'te bir paylaşım yapan Vuslateri, şu ifadeleri kullandı:

"Defterin sayfalarını aralardım da.. gebelikte kendimi geremem.. Bilinmesinden duyduğumuz tarifsiz “görülüyor” hissi.. Göğsüme giden nefesi ve ilahi adalet duygumu tarif edemem.. Eminim kendisi yüzünden terapist kapılarında uyuyan kadın meslektaşları biraz olsun huzur bulmuştur.."

Vuslateri, açıklamasına "Keşke bu duyarlılığınızı İbo Show'a katılırken de gösterseydiniz" diyerek tepki gösteren kişiye ise şu yanıtı verdi:

"Evet mağdur kişiler konuşsaydı elimizi esirgemezdik. Keşke siz belli etseydiniz kendinizi bizim başımıza gelen onca şeyde? Di mi?
Bu memleketin kışkırtıcı narin hatunları. Susalım o zaman bu konuda.. ahh! Ne haklısınız deyip bir masada size kaldırılan kadehlere mahcubiyet isimleri lazımda ben değilim o. Başka kapıya."

Şiddet failinin mağduru tüm kadınların bu konuyu kolaylıkla duyuramadığına dikkat çeken Vuslateri, "Bir şiddet failinin mağduru kadına “bu zamana kadar nerdeydin, neden sustun” demenin psikolojide bir “anlam karmaşası” yoktur. Profesyonel bir hekim suskunluğun hikayesini de inceler.. ne vakit kişi hazırsa o vakit konuşur. Tanıklık da dahildir buna" yorumunu yaptı.

Piyanist İklim Tamkan, dün (27 Şubat) şiddet iddiaları sonrası ayrıldığı Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını duyurmuştu. Fırat Tanış ise henüz bir açıklama yapmadı.

( Kaynak: Artigercek.com )