'İnci Taneleri' oyuncusu Hazar Ergüçlü : Dilber karakterinin gerçek yüzünü anlattı

Kariyerine dair açıklamalarda bulunan güzel oyuncu Hazar Ergüçlü, "'Kuzey Güney’ ve ‘Medcezir’ benim ilk büyük okullarımdı. Bu ikisinde hayatım değişti, çok şey öğrendim" açıklamasında bulundu. Ergüçlü ayrıca ''Kuzey Güney'' hakkında açıklamalarda bulundu

'İnci Taneleri' oyuncusu Hazar Ergüçlü : Dilber karakterinin gerçek yüzünü anlattı
Yayınlanma Tarihi : 11 Nisan 2024 18:11

'İnci Taneleri' dizisinde Dilber karakterini canlandıran oyuncu Hazar Ergüçlü, Elle dergisinin nisan sayısına konuk oldu ve oyunculuk kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

HAYATINI DEĞİŞTİREN  DİZİLERİ AÇIKLADI

Hayatının farklı bir yere evrildiğini anlatan oyuncu, 'İnci Taneleri', 'Medcezir ve 'Kuzey Güney' dizileri hakkında konuştu.

'YILMAZ ERDOĞAN'LA ÇALIŞMAK AYRI BİR MOTİVASYON'

İnci Taneleri hakkında konuşan Ergüçlü, "'İnci Taneleri’nin senaryosu o kadar iyi ve Dilber öyle bir karakter ki hep yeni bir malzeme oluyor metinde. Her bölümü çok severek ve merakla okuyorum. Sıkılmak mümkün değil. Her şey açık, net ve gerçek. Yılmaz Erdoğan’la çalışmak da ayrı bir motivasyon benim için" dedi.

s-2ebb829fa8bd2dcdeea778eeba1d74-q2l8-png.webp

Dilber hakkında konuşmaya devam eden oyuncu, "Dilber, gelgitleri olan, duygularıyla hareket eden, düşündüğünü söyleyen, hesapsız bir karakter. Hem sergilemem gereken performans ile hem de karakter olarak fark yaratacağımı senaryoyu okuduğumda hissetmiştim, öyle de oldu" ifadelerini kullandı.

''AHLAT AĞACI'NDAN TEKLİF GELİNCE MUTLULUKTAN ÇILDIRMIŞTIM'

Ergüçlü, Nuri Bilge Ceylan imzalı "Ahlat Ağacı"nın kendisini hala ne kadar heyecanlandırdığından da bahsederek, "Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Ahlat Ağacı’ filminden teklif gelince mutluluktan çıldırmıştım. Çekimler dört günlük bir üniversite eğitimi gibiydi. Böyle büyük bir yönetmenle çalışmak oyuncunun ufkunu çok açan bir şey" diye konuştu. 

''KUZEY GÜNEY' VE 'MEDCEZİR' İLK BÜYÜK OKULLARIMDI'

'Kuzey Güney' ve 'Medcezir' yapımları hakkında da konuşan Ergüçlü, şu ifadeleri kullandı:

"'Kuzey Güney’ ve ‘Medcezir’ benim ilk büyük okullarımdı. Bu ikisinde hayatım değişti, çok şey öğrendim. İkisi de Ece Yörenç’in projeleriydi. Ece’nin kariyerimde, hayatımda büyük etkisi var. Ona hayatım boyunca minnettar olacağım" dedi. 


Kıbrıs'ı bırakıp oyuncu olmaya gelmeseydi yaşayacaklarından bahseden Hazar Ergüçlü, "Kıbrıs’ta kalsaydım muhtemelen avukat olmuştum, evlenmiştim, boşanıyordum" dedi.