Sakar Şakir’in korkulu rüyasıydı: Gardırop Fuat’ın oğlu da ünlü bir oyuncu çıktı!

Yedi Bela Hüsnü, Tokatçı, Sakar Şakir ve Tarzan Rıfkı gibi efsaneleşen dizilerde rol alan başarılı oyuncu Ünal Gürel'in oğlu da kendisi gibi ünlü bir oyuncu çıktı. Üstelik Dönme Dolap ve Can Şenliği gibi yapımlarda da rol almış

Sakar Şakir’in korkulu rüyasıydı: Gardırop Fuat’ın oğlu da ünlü bir oyuncu çıktı!
Yayınlanma Tarihi : 23 Kasım 2022 00:38

Kemal Sunal'ın filmleri bugün olmuş ilgiyle izleniyor. Milyonlarca kişi tarafında seyredilen filmlerden biri de Sakar Şakir.

Sakar Şakir dizisindeki en ilginç karakterlerden biri de Kemal Sunal'ın belalısı olan Gardırop Fuat.. Gardırop Fuat ile Sakar Şakir düşman olarak birbirinden ilginç sahnelerle seyircileri güldürmüştü. Söz konusu filmin sonunda ise Gardırop Fuat ile Sakar Şakir sıkı birer dost oluyor. Hemen hemen Sakar Şakir filmini izleyen yok gibi bir şey. 

Yeşilçam’ın belalı tiplemesi olarak tanınan ve Yedi Bela Hüsnü, Tokatçı, Sakar Şakir, Tarzan Rıfkı ve Atla Gel Şaban gibi Kemal Sunal’ın unutulmayan projelerinde yer alan Ünal Gürel’in oğlu da magazin dünyasında gündem oldu.

OĞLU DA OYUNCU ÇIKTI

sakar-sakirin-korkulu-ruyasiydi-gardirop-fuatin-oglu-da-oyuncu-cikti-1.jpg
2002 yılında hayatını kaybederek Ünal Gürel’in oğlu başarılı tiyatrocu Rüçhan Gürel olduğu ortaya çıktı. İzmir Devlet Tiyatrosu’nda görev yapan Gürel, İzmir’e bir tiyatro kazandırabilmek için evini ipotek ettirmişti. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarı’nı bitiren Rüçhan Gürel, Trabzon, Bursa ve İstanbul Devlet Tiyatroları’nda çalıştı. Tiyatronun yanı sıra ekranda da yer alan Gürel, Dönme Dolap ve Can Şenliği gibi yapımlarda oynadı.

Hacettepe Üniversitesi’nde Şan bölümünü kazanan Ünal Gürel, öğrenciyken babasını kaybettiği için eğitimini yarıda bırakarak İstanbul’a ailesinin yanına döndü. Tiyatroya ilgi duymaya başlayan Gürel, çeşitli oyunlarda rol aldıktan sonra Kemal Sunal’ın projelerinde yer aldı. Usta oyuncu, Karbonat Erol, Deli Hamdi, Gardırop Fuat gibi karakterlerle akıllara kazındı.

Kaynak: gazetekolektif.com