Selami Şahin anlattı! Köy küloduma cep diktim! Kazandığım parayı anneme ve babama gönderdim

Selami Şahin; 50 yılı aşkın müzik yolculuğunun başlangıcını ve merak edilen yaşam öyküsünü paylaştı. Duyanları ağlatan hayat hikayesi

Selami Şahin anlattı! Köy küloduma cep diktim! Kazandığım parayı anneme ve babama gönderdim
Yayınlanma Tarihi : 16 Ekim 2022 01:58

'Alışmak Sevmekten Zor', 'Boş Vere Boş Vere', 'Gitme Sana Muhtacım', 'Islak Mendil', 'Ne Duamsın Ne Bedduam', 'Sen Mevsimler Gibisin', 'Seni Sevmediğim Yalan', 'Seninle Başım Dertte' ve 'Tapılacak Kadınsın' gibi unutulmaz eserlerle gönüllerde taht kuran  Selami Şahin'in acıklı hayat hikayesi.

‘Bambaşka Sohbetler’ programına konuk olan Selami Şahin özel hayatıyla ilgili samimi itiraflarda bulundu.

Sanatçının en çokta İstanbul'a geldiği yıllardaki yaşadığı zorluklar dikkat çekti. Selami Şahin o yıllarla ilgili şunları söyledi.

 “Yatacak yerim yok, çalışmam lazım. Lokantacıya, ütücüye sordum; ‘işçi lazım mı?’, değil. Beyoğlu’nda Fitaş Pasajı’nın yan tarafında Şato Oteli’ne gittim. Sahiplerine durumumu anlattım. ‘Ben şarkıcı olamaya geldim. Annem babam çok fakir. ‘Onlara bakmam, çalışmam lazım’ dedim.

selami-sahin-770x470.jpg

Kocasını çağırdı. Allah rahmet eylesin, ikisi de vefat etti. Otelin sahibesi ‘Sevdim bu çocuğu’ diyerek, beni işe aldı. Otelin üst katında halıların, kilimlerin üzerinde yorgan yarı üstümde, yarı altımda yatıyordum. Tuvalet temizledim, yatak düzelttim, ütü öğrendim. Tarlabaşı’nda lokantada komilik yaptım. Kapıyı kilitliyorlardı, divanın üzerinde yatıyordum. Köy küloduma cep diktim, soğan ekmek yiyordum, kazandığım parayı da anneme ve babama gönderiyordum” 

Kaynak: gazetekolektif.com