Şimdilerde tanımayan yok! Sibel Can'ın keşfedilme hikayesi! Hiç gün yüzüne çıkmamıştı

Şarkılarıyla milyonlara ulaşan Sibel Can'ın keşfedilme hikayesi merak ediliyordu. Pek bilinmeyen ve gün yüzüne çıkmamış bazı detaylar ortaya çıktı!

Şimdilerde tanımayan yok! Sibel Can'ın keşfedilme hikayesi! Hiç gün yüzüne çıkmamıştı
Yayınlanma Tarihi : 28 Kasım 2022 01:05

Ünlü müzisyen Ali Kocatepe’nin “Hey Gidi Dünya Hey” isimli kitabı, müzik dünyasının bilinmeyenlerini gün ışığına çıkarırken ünlü şarkıcı Sibel Can'ın nasıl keşfedildiği de bu kitapta anlatılmış durumda. 

SİBEL CAN'IN BİLİNMEYENLERİ

''Hey Gidi Dünya Hey'' isimli kitap geçmişe ışık tutan eserler arasında yer alırken kitapla ilgili detaylar da konuşulmaya devam ediyor.

Sacitaslan.com'da yer alan habere göre; Sibel Can’ın keşfedilme hikâyesine ilişkin kitapta şu detaylara yer verilmiş.
 

odatv-image-80-05ef4868965741.jpg

Kocatepe, o yıllarda Gelişim Yayınları’nda Hıncal Uluç ve Mehmet Y. Yılmaz’la birlikte Erkekçe Dergisi’ni çıkarmaktadır. Derginin kapağı için her ay genç ve güzel bir kız bulmak ve onu soyunmaya ikna etmek hayli zordur. Kara kara düşünürlerken imdatlarına Nükhet Duru yetişir, “Harika bir dansöz kız var, seyredenler hayran. Onun resimlerini çekin’ der. Gerisini Ali Kocatepe şöyle anlatıyor:

15 YAŞINDA KAPAK KIZI

“Hıncal Uluç, Aysun (Kocatepe) ve ben, birkaç arkadaşımızla kızın dans ettiği gece kulübüne gittik. Sibel Can’ı ilk kez o gece orada izledim. 15 yaşındaydı ve çok güzel dans ediyordu. Yüzü ve vücudu da mükemmeldi. Ertesi gün temasa geçtik, iki gün sonra Gelişim Yayınları’nda annesi ile birlikte karşımda oturuyordu. Ekim 1985 tarihli Erkekçe’nin kapağı oldu. O gün fotoğrafları çekilirken yardımcı olduğum ürkek, çekingen, yüzü kızaran, güzel gözlü kızın birkaç yıl sonra iyi bir şarkıcı ve müzik dünyasının en istikrarlı sanatçılarından biri olacağını nereden bilebilirdim?”