Tamer Karadağlı'dan Türkiye'yi eleştiren Merve Dizdar'a sert sözler!

Cannes'da kazandığı 'en iyi kadın oyuncu' ödülüyle bu başarıya ulaşan ilk Türk kadın olan Merve Dizdar'ın konuşmasına bir tepki de ünlü oyuncu Tamer Karadağlı'dan geldi.

Tamer Karadağlı'dan Türkiye'yi eleştiren Merve Dizdar'a sert sözler!
Yayınlanma Tarihi : 31 Mayıs 2023 01:03

Cannes'da kazandığı 'en iyi kadın oyuncu' ödülüyle bu başarıya ulaşan ilk Türk kadın olan Merve Dizdar'ın konuşmasına bir tepki de ünlü oyuncu Tamer Karadağlı'dan geldi.

Başarılı oyuncuyu önce tebrik eden Tamer Karadağlı, ardından bir dizi eleştiride bulundu.

Tamer Karadağlı'nın Instagram hesabında Merve Dizdar'ı eleştiridği paylaşımı şöyle:

GÖĞSÜM KABARDI AMA

"Merve Dizdar'ı aldığı ödülden dolayı yürekten kutluyorum. Çok büyük bir başarı. Gerçekten hem bir meslektaşı olarak hem de bir Türk vatandaşı olarak inanılmaz gurur duydum. Göğsüm kabardı."

TRT'DE YAYINLANAN DİZİSİ VAR

"Amaaa...konuşması için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kendisi Fransa'nın yıllarca işgal ettiği Cezayir için de aynı şeyleri düşünüyor mu? Cezayirli kız kardeşleri için de geçerli mi söyledikleri? (Çünkü ödülü Fransa'da alıyor) Ya da çocukları zorla dağa kaçırılmış Diyarbakır Anneleri için geçerli mi söyledikleri? Yurt dışında böyle bir ödül alırken onu bu ödüle taşıyan bu ülkenin okulları, bu ülkenin televizyon kanalları. Hele ki en popüler işi TRT'de yayınlanan dizisi. Şimdi en popüler işini devletin kanalında yapıp, milyonların kalbini kazanıp, para kazanıp, sonra yurt dışında böyle önemli bir ödül alıp, devletini, ülkesini ilk fırsatta şikayet etmesi bana doğru gelmiyor..."

"Ama yiğidi öldür, hakkını yeme... Göstermiş olduğu oyunculuk başarısından dolayı kendisini bir kez daha yürekten kutluyorum..."