Türkücü Cansever'den kızdıracak İbrahim Tatlıses itirafı! Keşke diyerek içini döktü

Kuzey Makedonya doğumlu Arabesk müziğin sevilen ismi Cansever Akşam gazetesine röportaj verdi. Röportajında Şanlıurfalı türkücü İbrahim Tatlıses ile ilgili bir itirafta bulundu. O itiraf büyük ses getirdi

Türkücü Cansever'den kızdıracak İbrahim Tatlıses itirafı! Keşke diyerek içini döktü
Yayınlanma Tarihi : 11 Eylül 2023 17:04

Arabesk müziğin sevilen ismi Cansever, yıllar sonra Türkiye’ye gelerek yeni bir müzik çalışmasına imza attı. Akşam Gazetesi’ne röportaj veren Cansever, müzik kariyerinin başlarında yapımcılar ve prodüktörler tarafından hakkının çiğnendiğini ifade ederek, ‘Keşke İbrahim Tatlıses beni keşfetmeseydi’ diyerek sitem etti.

Kuzey Makedonyalı popüler arabesk sanatçısı Cansever, kendisini keşfeden ve Türkiye'ye gelmesine vesile olan İbrahim Tatlıses'in 'Benim Hayatım' şarkısını Grand Müzik'ten çıkan albümünde yeniden yorumladı. Hayatını film yapmak için senaryo yazmaya başladığını ve filmin adının da 'Benim Hayatım' olacağını dile getiren Cansever hakkında bilinmeyenleri ve çarpıcı gerçekleri Akşam Gazetesi Güneş Eki Haber Müdürü Yasemin İlan'a anlattı.

BİR GECEDE HAYATIM DEĞİŞTİ

Yapımcı ve prodüktörler tarafından çok hakkının yenildiğini ve onlara hakkını asla helal etmediğini dile getiren Cansever 'Hak ettiklerimi alamadım, ona rağmen onlara saygımda kusur etmedim. 1996 yılında Türkiye'de İbrahim Tatlıses'in İbo Şov programına çıktım ve bir gecede hayatım değişti. Peş peşe albümler yaptım, sahneler aldım. Yapımcılar sırf vücudumun pozisyonundan, kamburluğumdan ötürü 'insanlar bana acısınlar, daha çok sahneme gelsinler' diye ameliyatımı yaptırmadı" dedi.

whatsappgrsel2023091-10092023856abf39.jpg

İBO DUYSA KULAKLARINI ÇEKERDİ

Bir romatizma çeşidi olan Morbus Behterew rahatsızlığının ameliyatının mümkün iken sırtından para kazanmak isteyen yapımcılar tarafından yaptırılmadığını gözyaşları içinde anlatan Cansever, 'Beni hep oyaladılar. Bugün yarın derken iş kırmızı kar yağınca ameliyat olursuna kadar geldi. Onlara asla hakkımı helal etmiyorum. Almanya'da kamburum için ameliyat olduğumda cebimde beş kuruş yoktu. İnanır mısınız milyonlar kazandırdığım firma sahipleri, prodüktörler beni bir kez olsun aramadılar. İbrahim Tatlıses'in tüm bu olanlardan haberi olmadı, olsaydı hepsinin kulaklarını çekerdi" dedi.

TARLADA IRGAT KALMAK İSTERDİM

Çocukluğunun tütün tarlalarında ırgatlık yaparak geçtiğini anlatan Cansever "Şöhret oldum ama yüzüm hiç gülmedi. Bazen düşünüyorum keşke İbrahim Tatlıses beni keşfetmeseydi, Türkiye'de ünlü olmasaydım. Keşke Makedonya'da tarlalarda ırgatlık yapsaydım da sağlığım yerinde olsaydı. Bazen 'herşeyi bırakıp gitsem' diyorum ama bu sefer de sevenlerime haksızlık etmiş olurum" dedi. İyi niyetinin suiistimal edildiğini, hep insanlara inanıp kandırıldığını ifade eden Cansever "Ben doğal bir insanım hiçbir zaman 'ben şöhret oldum' diye havalanmadım" diye de ekledi.

Röportajın tamamı için AKŞAM

Etiketler :