Yalı Çapkını dizisindeki yalı çok ünlü bir aileye ait çıktı! Ödenen para dudak uçuklattı!

Star TV ekranlarında yayınlanan Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor’un rol aldığı Yalı Çapkını dizisinin çekimleri Gaziantep ve İstanbul’da yapılmakta. Dizide yer alan Yalı kime ait merak ediliyordu. Yalının sahibi olan aile ortaya çıktı

Yalı Çapkını dizisindeki yalı çok ünlü bir aileye ait çıktı! Ödenen para dudak uçuklattı!
Yayınlanma Tarihi : 06 Kasım 2022 23:53

Star TV ekranlarında yayınlanan Yalı Çapkını dizisi izlenme rekorları kırarken dizinin çekildiği Yalı büyük merak konusuydu.

Dizinin çekildiği yalı Sabancı ailesine ait.

AYLIK KİRA ÜCRETİ DUDAK UÇUKLATI

Boğazın gözdeleri arasında yer alan Beylerbeyi Sakıp Sabancı Yalısı 600 bin liraya Star TV’de ekrana gelecek Yalı Çapkını dizisine kiralandı.

Ancak elde edilen gelire Sabancı ailesinin dokunmadığı öğrenildi. Haber.com'dan Mehmet Şimşir tarafından paylaşılan iddiaya göre; Sabancı ailesi yapımcıların ödediği parayı Engelli Çocuklar Derneği’ne bağışlıyor.

yali-capkinindaki-yali-bakin-kimin-cikti-yapimcinin-odedigi-parayi-26775-001.jpg

YALI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

Bir dönem Sabancı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlarından Sakıp Sabancı’nın ikamet ettiği Osmanlı mimarisi tarihteki adı Şevket Paşa yalısı, Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan gerekli izin alınmasından sonra aslına olabildiğince sadık kalarak restore edip, yeni bir düzenleme ile tekrardan dizayn edildi. 7 Nisan 1933 doğumlu olan Sakıp Sabancı 10 Nisan 2004 tarihinde vefat etmişti. Metin Sabancı, Dilek Sabancı, Sevil Sabancı adında üç çocuğu bulunan Sakıp Sabancı ailesine Yalı Çapkını dizisinin çekildiği yalıyı da miras bırakmıştı.

Kaynak: Haber.com