Yıllar sonra iki kızı olduğunu öğrenen Metin Akpınar kendini savundu! İtirazım olmadı

Sanatçı Metin Akpınar, yıllar sonra haberdar olduğu ikiz kızları hakkında suskunluğunu bozdu. Özür dileyen Metin Akpınar dikkat çeken bir açıklama yaptı ve gerçeği itiraf etti

Yıllar sonra iki kızı olduğunu öğrenen Metin Akpınar kendini savundu! İtirazım olmadı
Yayınlanma Tarihi : 14 Ekim 2023 01:02

Ünlü oyuncu Metin Akpınar’ın bir kızı olduğu öğrenildi. Oyuncunun kızı Duygu Nebioğlu, açtığı babalık davasını kazandı. Nebioğlu, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada bir de ikizi olduğunu açıkladı.

Akpınar, kızları Duygu Nebioğlu ve Sevgi Nebioğlu hakkında suskunluğunu sonunda bozdu.

Magazin dünyasını alt üst eden olayla ilgili Habertürk’e konuşan ünlü sanatçı “Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm” dedi.

Eşi Göksel Akpınar’dan da özür dileyen ünlü sanatçının açıklaması şöyle

"Bu duyuru son gelişmeler üzerine sevgili halkıma, sevenlere kızanlara duyurudur. 36 yıl önce Antalya’da bir sanatsal etkinlikte tanıştığım kişiyle sadece bir gecelik beraberliğim oldu. Bu olaydan sonra bir daha ne görüştük ne de haberleştik. 24 yıl sonra, bir gün ikiz kardeşler bana ulaşıp babalarının ben olduğumu söylediler. Elbette çok şaşırdım ve sarsıldım. 

Kızlarımdan öğrendiğime göre bir yetiştirme yurdunda kalmışlar, 6 yaşındayken de Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinilmişler. 20 yaşına geldiklerinde ise biyolojik ailelerini bulmak istemişler. Kendilerini ilk tanıdığımdan itibaren çocuklarım olarak kabul ettim. Hepimiz açısından en sağlıklı şekilde ilişkimizi sürdürmek için karşılıklı çaba sarf ettik. Bu şekilde yolumuz kesiştikten sonra onlara, eşim Göksel ile birlikte elimizden geldiğince maddi ve manevi destek olmaya çalıştık. Bunca yıldan sonra gelen bu haberin ardından onların beklediği ve umduğu baba olmam kolay değildi.

İlişkimizi kendimize bir yol bularak sürdürmeye çalıştık. 2023 yılına geldiğimizde aramızdaki bağı resmiyete kavuşturmayı tercih ettiler. İtirazım olmadı ve kamuoyunu meşgul eden dava süreci başladı. Bu dava sırasında davayı zora sokacak herhangi bir çabam olmadı.

Hukuki prosedürler tamamlandıktan sonra 13 Ekim 2023 günü itibariyle Duygu, benim nüfusuma geçti, hukuki işlem tamamlanınca kardeşi de geçecek.

Kızlarımı tanımamdan itibaren bugüne kadar onları kabullenmemde ve onlara karşı duygularımda bir değişiklik olmadı. Bu dava sürecinin de buna olumsuz bir etkisi yoktur.

Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm. Ayrıca eşim Göksel Akpınar'ı üzdüğüm için özür diliyorum."