Milli Atlet Alperen Acet, Olimpiyat Şampiyonunu Geride Bırakarak Slovakya'da Birincilik Kazandı!

Milli atlet Alperen Acet, Slovakya'da düzenlenen JBL Atlama Festivali'nde 2.27 metrelik atlayışıyla erkekler yüksek atlamada birincilik kürsüsüne çıktı.

Milli Atlet Alperen Acet, Olimpiyat Şampiyonunu Geride Bırakarak Slovakya'da Birincilik Kazandı!
Yayınlanma Tarihi : 21 Haziran 2024 00:05

Milli atlet Alperen Acet, Slovakya'da düzenlenen JBL Atlama Festivali'nde 2.27 metrelik atlayışıyla erkekler yüksek atlamada birincilik elde etti. Bu dereceyle Alperen, son Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Gianmarco Tamberi'yi 4 santimetre geride bırakarak önemli bir başarıya imza attı.

Türkiye Atletizm Federasyonunun açıklamasına göre Alperen, Dünya Atletizm Birliği Kıta Turu'nun bronz kategori organizasyonları arasındaki yarışmaya katıldı.

Alperen, Kösice kentinde düzenlenen organizasyonda son olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Gianmarco Tamberi'nin de aralarında bulunduğu isimlerle yarıştı.

26 yaşındaki milli sporcu, 2,27 metrelik atlayışıyla İtalyan Tamberi'nin 4 santimetre önünde birinciliği elde etti.

Dilek Koçak, 800 Metreyi 2 Dakikanın Altında Koştu

Challenger kategorisindeki Uluslararası Nembro yarışmasına katılan Dilek Koçak ise Türk atletizmi açısından önemli bir başarıya ulaştı.

İtalya'nın Nembro kasabasında düzenlenen organizasyondaki 800 metre yarışını 1:59.94'lük derecesiyle kazanan Dilek, bu mesafeyi 2 dakikanın altında koşan ilk Türk kadın atlet oldu.

18 yaşındaki Dilek, 1:59.30 olan Paris 2024 Olimpiyatları barajına da oldukça yaklaştı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :