Milli Takımların Yeni Forması Tanıtıldı

TFF ve Amerikalı bir çok uluslu spor giyim markası olan Nike iş birliğinin 21. yılında tasarlanan yeni milli takım formaları tanıtıldı.

Milli Takımların Yeni Forması Tanıtıldı
Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2024 20:22

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Nike iş birliğinin 21. yılında tasarlanan yeni sezon formalarla ilgili yapılan açıklamada, 1923 yılında ilk milli maçta giyilen formadan esinlenerek tasarlanan iç saha formasının ön kısmındaki dikkat çeken kırmızı bant, eğimli üst kısmı ve özel baskıları, sporcuların geçmiş 100 yılın gururunu bugüne taşımasını simgelediği belirtilerek, "Deplasman formasının kırmızı tonu, Al Sancak'ın renklerine sadık kalırken, formanın kalp bölgesinde yer alan armayı öne çıkarıyor. Formaların arka kısmında bulunan 'Türkiye' yazısı ise genç sporculara ilham vererek, milli takım ruhunu canlandırıyor ve tek yürek olma duygusunu harekete geçiriyor." ifadelerine yer verildi.

Nike'ın çevreye duyarlı yaklaşımını sıfır karbon ve sıfır atık yolculuğunda bir sonraki adıma taşıyarak, şimdiye kadar üretilen en sürdürülebilir forma olma özelliğine sahip olma özelliğini taşıyor.

milli-takim.jpg

Formaların 21 Mart itibarıyla TFF'nin E-Shop sayfasında satışa çıkacak. Yurt dışında yaşayan Türk taraftarları da ay-yıldızlıları desteklemek için 11TeamSports üzerinden yeni formaları satın alabilecek.

Öte yandan A Milli Futbol Takımı da 22 Mart Cuma günü oynanacak Macaristan karşılaşmasında formaları ilk kez giyilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :