PFDK, Süper Kupa Maçında Sahadan Çekilen Fenerbahçe'nin Cezasını Açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Süper Kupa maçında sahadan çekilen Fenerbahçe'nin cezasını açıkladı.

PFDK, Süper Kupa Maçında Sahadan Çekilen Fenerbahçe'nin Cezasını Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 11 Nisan 2024 17:27

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe'nin Süper Kupa maçında sahadan çekilmesiyle ilgili kararını açıkladı. 

Karara göre Fenerbahçe, maçı 3-0 hükmen mağlup sayılacak ve 4 milyon lira para cezasına çarptırılacak. Bu kararın, 7 Nisan'da Galatasaray ile oynanan maçın ikinci dakikasında sahadan çekilen Fenerbahçe'nin durumuna ilişkin alındığı belirtildi.

Galatasaray da Nasibini Aldı 

Başlayan müsabakanın terk edilmesi gerekçesiyle Fenerbahçe'nin 3-0 hükmen mağlup sayılmasına karar verildiği aktarıldı. Sarı-lacivertlilerin ayrıca TFF tarafından belirlenecek tazminat dışında 4 milyon lira para cezasına da çarptırıldığı bildirildi.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ketenci'ye de müsabakadan takımı çekmesi suretiyle gerçekleştirilen sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 60 gün hak mahrumiyeti ve 520 bin lira para cezası verildiği kaydedildi.

Galatasaray'a da aynı müsabakadaki saha olayları ile çirkin ve kötü tezahürat gerekçeleriyle 212 bin lira para cezası uygulandığı belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :