TFF'den Arda Güler açıklaması! Montella ile diyaloğu dikkat çekmişti

TFF, Arda Güler ile A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Montella arasında yaşanan diyalogla ilgili yazılı bir açıklama yaptı

TFF'den Arda Güler açıklaması! Montella ile diyaloğu dikkat çekmişti
Yayınlanma Tarihi : 24 Haziran 2024 00:01

A Milli Futbol Takımı’nın bugün gerçekleştirdiği antrenmanda Arda Güler ile teknik direktör Vincenzo Montella arasında yaşanan diyalog sosyal medyada tartışma konusu olmuş ve spor sitelerinde manşetten servis edilmişti. Konuyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu'da bir açıklama yaptı 

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

“A Millî Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur.

Antrenman öncesinde millî futbolcumuz Arda Güler'in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır.

İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, millî futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir.

Kalbi Türk Millî Takımı için atan sağ duyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız."