Cep telefonunun depolama alanını arttırmanın kolay yolları!

Cep telefonunuzun depolama alanı yetersizse bu yöntemler sayesinde depolama alanını arttırabilirsiniz. İşte cep telefonunun depolama alanını arttırmanın kolay yolları!

Cep telefonunun depolama alanını arttırmanın kolay yolları!
Yayınlanma Tarihi : 21 Eylül 2022 06:55

Son yıllarda akıllı telefonlar hayatımızın merkezine yerleşti ve artık onlardan nasıl vazgeçeceğimizi bilmiyoruz. Aynı anda birçok şeyi yapmamıza ve arkadaşlarımız ve akrabalarımızla her zaman iletişim halinde olmamızı sağlayan telefonlar adeta bir uzvumuz haline geldi. Bu cihazların belli bir kapasitesi var ve bu depolama koşulları çoğumuza yetmiyor. Bugün bu sorunu kolay şekilde aşmanızı sağlayacak önerilerimiz var!

Cep telefonunun depolama alanını arttırmanın kolay yolları!

Bu öneriler sayesinde, depolamayı birkaç basit adımda ve mükemmel bir şekilde nasıl yöneteceğimizi öğreneceğiz.

Hepimizin bir akıllı telefonu var: Modaya uygun bir modele sahip olmayı seviyoruz ama aynı zamanda onu nasıl kullanacağımızı da anlamak istiyoruz. Akıllı telefonlarımız günlükler gibidir, tüm hayatımızı onlara bağlarız. Ve sonsuza kadar saklamak istediğimiz anıları telefonlarda biriktiririz.

Ancak ne yazık ki cep telefonumuzun hafızası sonsuz değildir ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanacağımızı anlamamız gerekir.
Yalnızca 32 veya 64 GB depolama alanına sahip bir akıllı telefonumuz varsa, ne kaydettiğimize dikkat etmemiz gerekecek. Bu şekilde alanımız hızla tükenmeyecektir.

Ancak 128 GB bellek bile özellikle video oyunu meraklıları için sorunlara neden olabilir. Tam da bu nedenle, akıllı telefonumuza yeni bir hayat vermek için zaman zaman biraz temizlik gerekiyor.

Ama hala boş alanımız olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Akıllı telefonumuzdaki depolama ayarlarına gitmemiz yeterli: orada daha klasik işlevleri gerçekleştirmek için hala yerimiz olup olmadığını anlayacağız.

Depolamanın dolu olduğunu fark edersek en kısa sürede müdahale etmemiz gerekecektir. Çok fazla bellek kaplamaktan kaçınıyoruz, aksi takdirde fotoğraf kaydedememe ve yeni uygulamalar indirememe riski doğar.

Öyleyse akıllı telefonumuzdaki depolama alanını basit adımlarla nasıl artıracağımızı görelim.

Akıllı telefonumuzda yer kazanmanın en iyi yollarından biri ağır dosyaları silmektir. Elbette kaydettiğimiz fotoğraf, video ve müziklerden bahsediyoruz. Bu dosyaları bilgisayarınıza taşıyabilir veya çevrimiçi depolama sitelerini kullanabiliriz.

O zaman en sevdiğimiz müziği dinlemek için müzik akışı uygulamalarını kullanmayı hatırlayalım. MP3 arşivleme güncel değil. Çevrimiçi bir uygulamadan müzik dinleyebilirsiniz.

Ve çok fazla kullanılmayan dosya olmadığından emin olmak için indirilenleri kontrol etmeliyiz.

Uygulamalara gelince, birçoğunun verilerini silmemiz gerekecek. Örneğin, sosyal ve mesajlaşma uygulamaları depolamada özellikle ağırlık yapabilir.

Bunu yapmak için akıllı telefonumuzun ayarlarına, ardından Uygulamalar'a gitmemiz ve hafifletmek istediklerimizi seçmemiz gerekecek. Bu işlem, her uygulamada yeni bir oturum açmayı gerektirecek, ancak depolama alanını rahatlatacaktır.

Son olarak, gerçekten kullanmadığımız tüm uygulamaları silmemiz gerekecek.

ULUSALPOST.COM