Elon Musk, Twitter Çalışanlarıyla Gerçekleştirdiği Toplantıda, Şirketin Potansiyelini Eleştirdi

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, satın alma sürecinde olduğu ancak henüz anlaşmaya varamadığı Twitter'ın çalışanlarıyla ilk defa sanal ortamda bir araya gelerek soru-cevap şeklinde diyalog kurdu.

Elon Musk, Twitter Çalışanlarıyla Gerçekleştirdiği Toplantıda, Şirketin Potansiyelini Eleştirdi
Yayınlanma Tarihi : 17 Haziran 2022 00:36

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, satın alma sürecinde 'sahte hesapların' yüzde oranına inanmadığı gerekçesiyle, önce satın almaktan vazgeçtiği ardından avukatları aracılığıyla tekrardan 'sahte hesap verilini' 'şeffaflık' çerçevesi altında talep ettiği ve henüz bir anlaşmaya varamadığı sosyal medya platformu Twitter'ın çalışanlarıyla görüştü.

Anadolu Ajansı'ndan Mücahit Oktay'ın haberine göre; Musk, New Yor Times'ın tanıklık ettiği çevrim içi toplantıda, Twitter çalışanları ile ilk kez toplantı yaparak kendine yöneltilen soruları cevaplarken, "Twitter'ın gerçekliğin doğasını daha iyi anladığımız, uzun ömürlü bir medeniyete katkıda bulunmasını istiyorum." dedi.

ABD'li iş insanı Musk, Twitter'ın Baş Pazarlama Sorumlusu Leslie Berland tarafından yönetilen sohbette, sosyal medya platformunun üye sayısını, mevcut sayısının yaklaşık 4 katı olan 1 milyarın üzerine çıkarmak istediğine değindi.

Şirketin 8 bin civarındaki çalışanına açık olan görüşmede, "Twitter'in sahibi olacakmış gibi davranan" Musk, ifade özgürlüğü, işten çıkarma koşulları ve şirketle ilgili planları hakkındaki soruları yanıtladı.

Dünyanın en zengin iş insanları arasında bulunan Musk, sosyal medya platformuyla daha önce vardığı ön anlaşmayı tamamlayıp tamamlamayacağı konusuna değinmezken, Twitter'a hizmet için büyük planları olduğundan bahsetti.

Twitter'da 98 milyondan fazla takipçisi olan Musk, uzun zamandır şirketin potansiyelinin yeterince kullanılmadığına inandığını söyledi.

Kaynak:Haber Kaynağı