Facebook'ta arkadaş listesi ve ortak arkadaşlar kısmı nasıl gizlenir?

Modası biraz geçmiş gibi görünse de çoğu kişi hala Facebook hesabını aktif biçimde kullanıyor. Peki, Facebook'ta arkadaş listesi ve ortak arkadaşlar kısmı nasıl gizlenir? Sizler için adım adım anlattık!

Facebook'ta arkadaş listesi ve ortak arkadaşlar kısmı nasıl gizlenir?
Yayınlanma Tarihi : 22 Eylül 2022 08:51

Sosyal ağlar çağı kaçınılmaz olarak mahremiyete daha fazla önem vermemiz gereken bir dönem haline geldi. Muhtemelen, birinin hayatının ciddi bir bölümünü internette paylaşması gerçeği, gizlilik ile ilgili endişelenmeye yol açabilecek bir eylemdir.

Örneğin çoğu kişi Facebook'taki arkadaş listesinin herkes tarafından görülmesini istemez. Bu kısmı özel hale getirilmek ya da gizlemek için çözüm arayan pek çok kişi var. İyi haber şu ki, işlemi yapmak çok basit. Ancak mobil cihazdan değil bilgisayardan yapmanızı öneririz. Çünkü telefonda bu menüye ulaşmak daha zor olabilir.

FACEBOOK'TA ARKADAŞ LİSTESİ VE ORTAK ARKADAŞLAR KISMI NASIL GİZLENİR?

  • Profilinize tıklayın.
  • Fare ile Arkadaşlar listesine ulaşın ve “Tüm arkadaşları gör” seçeneğini seçin.
  • Sağ üstte, Arkadaşlık istekleri ve Arkadaş bul'un yanındaki üç noktayı tıklayın.
  • Gizliliği Değiştir'i seçin.

Burada arkadaş listenizi paylaşmak istediğiniz kişileri seçebilirsiniz. . Yanında, tıklayarak farklı seçeneklere erişebileceğiniz bir düğme vardır. Örneğin sadece arkadaşlarınızla arkadaş listenizi paylaşmak için "Arkadaşlar" seçeneğini seçebilirsiniz. Aynı zamanda herkese açık bırakmak istiyorsanız “Herkes”, sadece bazı kişilere göstermek istiyorsanız “Belirli arkadaşlar” ve kimsenin görmesini istemiyorsanız “Sadece ben” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

MOBİLDEN AYNI İŞLEMİ YAPMAK İÇİN ŞU ADIMLARI UYGULAYABİLİRSİNİZ;

  • Uygulamayı açtıktan sonra, küçük profil resminizin (üstte üç satır ile) sağ üst köşesine dokunmanız gerekir;
  • İlk satırda Ayarlar'a erişmenizi sağlayan tekerlek var ve bunu girmeniz yeterli;
  • En üstte, arama çubuğuna Arkadaşlar yazmanız yeterlidir ve hemen öğe çıkacaktır: “Arkadaş listenizi kimler görebilir.
  • Bu kısımdan tercih ettiğiniz gizlilik ayarını uygulayabilirsiniz.

FACEBOOK'TA ORTAK ARKADAŞLAR NASIL GİZLENİR

Çoğu kişi, profillerini ziyaret eden kişilerden Facebook'taki "ortak arkadaşlar" kısmını gizlemek istiyor. Bunun için için özel bir ayar yoktur. Ancak, arkadaşlarınızı demin anlattığımız şekilde gizlerseniz ve "Yalnızca ben" seçeneğini seçerseniz kimse sizinle ortak arkadaşlarını görüntüleyemez ve sorunu bu şekilde çözebilirsiniz.

ULUSALPOST.COM