Google Türkiye tepkilerin odağında. Sonuçlar spam sitelerle dolmuş halde

Google Türkiye son dönemde en çok şikayet alan arama motorları arasında yer alıyor. Çok sayıda yasa dışı site arama motorunda üst sıralarda yer alıyor.

Google Türkiye tepkilerin odağında. Sonuçlar spam sitelerle dolmuş halde
Yayınlanma Tarihi : 29 Aralık 2022 15:49

Türkiye'nin en saygın siteleri bile spam siteler tarafından mağdur ediliyor. Google Türkiye ise bu skandala göz yumuyor.

Google platformundaki spam ve yasa dışı siteler sonuçlara müdahale ediyor. Sitelere girildiğinde ya bahis siteleri yada yasa dışı siteler kullanıcılara sunuluyor.

SONUÇLARIMIZA ÇİRKİN SALDIRI

12 yıldır yayında olan haber sitemiz Ulusal Post'a yönelik çirkin saldırı ise devam ediyor. Google üzerinde Ulusal Post araması yapan okurlarımız arama motorunda google tarafından engellenmeyen saçma sapan sitelerin olduğundan şikayetçi

MUHATAP BULMAK İMKANSIZ

Google üzerindeki bu saçma sonuçlara karşın muhatap bulmak ise imkansız. 

YAPTIKLARI HER GÜNCELLEME FİYASKO

Google zaman zaman sözde algoritma güncellemeleri yayınlıyor. Ancak yayınlanan her güncelleme tamamen fiyasko. Kaliteli siteler google üzerinde cezalandırılırken spam ve asparagas içerik üreten siteler ön planda tutuluyor.

ULUSAL POST'A UYGULANAN HAKSIZ SANSÜR

Öte yandan Ulusal Post'a google yönetimi yaklaşık 1,5 yıldır sansür uyguluyor. Haberlerimiz Google haberler alanında yayınlanmıyor. Saçma sapan ve yalan içerik üreten siteler google keşfet platformunda yer alırken Ulusal Post ise tam 1,5 yıldır yer almıyor.

R10 PLATFORMUNDA DA TEPKİ BÜYÜK

Türkiye'nin en büyük platformlarından biri olan r10 üzerinde de çok sayıda internet sitesinin yöneticisi yaşanan bu durumdan ötürü şikayetçi.

Google tarafından sunulan güncellemeleri eleştiren site sahipleri google üzerindeki spam siteleri eleştiri yağmuruna tutuyorlar.