Omegle neden kapatıldı? Omegle giriş nasıl olacak? Bir devrin sonu

Omegle, popüler bir çevrimiçi sohbet platformuydu. Ancak kurucusu Leif K-Brooks, platformun 14 yıl sonra kapanma kararı aldığını duyurdu. K-Brooks, kapanmanın finansal ve psikolojik sorunlardan kaynaklandığını belirtti.

Omegle neden kapatıldı? Omegle giriş nasıl olacak? Bir devrin sonu
Yayınlanma Tarihi : 09 Kasım 2023 16:14

Omegle, kullanıcıları rastgele eşleştirerek anonim sohbetler yapmalarını sağlayan bir platformdu. Türkiye'den de milyonlarca kullanıcısı bulunan platform kapatıldı.

NTV.COM.TR'deki habere göre; Platformun kurucusu Leif K-Brooks kapanış kararıyla ilgili şu açıklamayı yaptı. 

"Omegle için verilen savaş kaybedildi, ancak internete karşı verilen savaş devam ediyor. Neredeyse tüm çevrimiçi iletişim hizmetleri Omegle ile aynı tür saldırılara maruz kaldı; ve bazıları çok daha büyük kaynaklara sahip çok daha büyük şirketler olsa da, hepsinin bir yerde kırılma noktası var.

Endişem o ki, eğer gidişat kısa sürede tersine dönmezse, aşık olduğum İnternet artık var olmayabilir ve onun yerine, aktif katılım ve gerçek insani bağlantı için çok daha az fırsat sunan, büyük ölçüde pasif tüketime odaklanmış, TV'nin güçlendirilmiş bir versiyonuna daha yakın bir şeye sahip olacağız. Bu size kötü bir fikir gibi geliyorsa, lütfen çevrimiçi haklarınız için mücadele eden bir kuruluş olan Electronic Frontier Foundation'a bağış yapmayı düşünün.

Omegle'ı olumlu amaçlar için kullanan herkese ve sitenin başarısına herhangi bir şekilde katkıda bulunan herkese tüm kalbimle teşekkür ederim. Sizin için savaşmaya devam edemediğim için çok üzgünüm."

OMEGLE GİRİŞ

Öte yandan omegle kapatıldığı için artık omegle sitesine giriş mümkün olmayacak.