Telefonunuzdan hemen silmelisiniz : Kartınızdan para çeken 12 uygulama açıklandı!

Zaman zaman pek çok Android kullanıcısına yapılan uyarılara bir yenisi daha eklenmiş durumda. Bu mobil uygulamalara dikkat etmelisiniz! Uzmanlar, bu uygulamaların kredi kartınızdan para çekebileceğini belirtiyor! İşte silmeniz gereken uygulamalar!

Telefonunuzdan hemen silmelisiniz : Kartınızdan para çeken 12 uygulama açıklandı!
Yayınlanma Tarihi : 24 Aralık 2022 01:52

Akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası. Ancak bazen başımızın belası olabiliyorlar. Uzmanlar bazı uygulamaların dolandırıcılık tuzağı içerdiğini öne sürdü.

Gerçek Gündem'de yayınlanan bir haberde; Silinmesi gereken uygulamaların listesi paylaşıldı. Eğer sizde de bu uygulamalar varsa dikkat edin!

Android telefonlarda bulunan bazı uygulamaların telefonlara zarar verebileceği daha da kötüsü kişisel bilgilere erişim sağlayan uygulamalardan güvenlik açıkları nedeniyle kişisel bilgilere erişebilmenin mümkün olduğu görülmüştü. Bu nedenle de pek çok uzman konu ile ilgili zaman zaman vatandaşlara uyarılar yapmaya başladı. Benzer durumlar ile karşılaşan vatandaşların kimlik, kredi kartı gibi bilgilerine erişim sağlanamaması için uyarılar yapıldı.

ANDROİD KULLANICILARINA 12 UYGULAMA SİLİNSİN UYARISI GELDİ!


Çıkan yeni uygulamalar ile birlikte ara ara gelen bu tür uyarıların vatandaşları nasıl etkilediği ve de etkileyebileceği de merak edildi. Bu defa da verilen uyarılar reklamlardan oluşmaya başladı. Bolca reklam veren uygulamaların telefonlara hem teknik anlamda zarar verdiğini hem de daha önce de bahsedildiği gibi şifrelerin çalınabileceği ihtimaller arasında yer aldı.

Durum bu şekilde olunca da reklamların kişilerin cihazlarına verdiği zararlar göz önünde bulundurarak Android telefon sahipleri de yapılan bu uyarıları daha fazla dikkate almaya başladı. 

UZMANLAR BU UYGULAMALARINIZI SİLMENİZİ ÖNERİYOR!


Bu uygulamalardan telefonlarında olan vatandaşlar tarafından bu tarz yorumlar gelse de daha önce aynı sorunu yaşayan kişilerin da tecrübeleri ile birlikte uzmanlar tarafından mutlaka silinmesi gereken uygulamaların listesi şu şekilde verildi;

High

Speed Camera

Smart Task Manager

Flashlight+

K-Dictionary

Quick Note

Currency Converter

Joycode

EzDica

Instagram Profile Downloader

Ez Notes

A Calculator(Kore uygulaması)

Konu ile ilgili Android kullanıcılarına bu açıklamalar yapılarak herhangi bir güvenlik sorununun yaşanmaması açısından dikkatli olmaları konusunda uyarı yapıldı.