Tüm dünyayı şaşırttı. WhatsApp paralı mı olacak? Sahibi duyurdu!

Sosyal medya devi WhatsApp paralı olacak iddiaları gerçek olacak gibi duruyor. Yapılan son açıklama büyük şaşkınlık yarattı. WhatsApp paralı olacak iddiaları doğrulandı

Tüm dünyayı şaşırttı. WhatsApp paralı mı olacak? Sahibi duyurdu!
Yayınlanma Tarihi : 21 Kasım 2022 21:29

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan WhatsApp şaşkınlık yarattı. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp kısa bir süre sonra paralı olacak. İddialar üstelik çok sayıda haber sitesinde de haber konusu olmuştu.

Yeniçağ'da yayınlanan bir haberde de WhatsApp'a yapılan duyuruya yer verildi. Bu gelişme herkesi şaşkına çevirdi. Doğruysa kısa bir süre sonra WhatsApp paralı olacak. Üstelik açıklama bizzat şirketin sahibinden geldi. 

Çalışanlarına bir mail yollayan Mark Zuckerberg, Metaverse konusunun gereğinden fazla gündemi meşgul ettiği ancak ellerinde WhatsApp ve Messenger gibi iki çok önemli internet tabanlı anlık iletişim servisi varken, bu durumun çok da stratejik olmadığını belirtti.

whatsapp-2035062-960-720.jpg

Sözlerini bu iki mesajlaşma platformundan yeni kazanç yöntemlerinin bulunması gerektiğini söyleyerek bitiren Zuckerberg bunun nasıl yapılacağı konusunda ise herhangi bir bilgi vermedi.

Bununla birlikte Meta’ya yakın kaynaklar her iki platform için de daha fazla reklam içeriğinin görüneceğini ancak özellikle WhatsApp için bir kez daha ücretli versiyon seçeneğinin gündeme alınabileceğini duyurdu. Fiyatın ise aylık 1 dolar olması bekleniyor.

GÜNCELLEMELERDE TEPKİ ÇEKİYORDU!

WhatsApp zaman zaman güncelleme yapıyor. Yapılan bu güncellemelerle bazı eski model cep telefonları ise kullanılamayacak hale geliyor. Cep telefonlarında WhatsApp uygulaması çalışmadığı için kullanıcılar mecburen ya telefon değiştirmek zorunda kalıyorlar yada WhatsApp'a veda etmek zorunda kalıyorlar. WhatsApp yönetiminin önümüzdeki aylarda yeni bir güncelleme daha yayınlaması ve bu yayınlamayla bazı eski model telefonlarda WhatsApp kullanımına son vermeleri bekleniyor. 

HERKES PARA ÖDEMEYECEK!

Öte yandan WhatsApp'ın paralı olması durumunda çok sayıda kişinin rakip uygulamalara geçmesi beklenirken bu durumun WhatsApp'ı büyük zarara sokması bekleniyor. 

Kaynak: Yenicaggazetesi.com.tr