Uzun zamandır bekleniyordu ve Whatsapp'tan çokça istenen yeni özellik geldi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı öne sürülüyor. İddialara göre mobil uygulama devi Whatsapp, birden fazla akıllı telefonda aynı numaranın kullanılmasına olanak tanıyacak.

Uzun zamandır bekleniyordu ve Whatsapp'tan çokça istenen yeni özellik geldi
Yayınlanma Tarihi : 11 Temmuz 2022 01:36

WhatsApp peş peşe güncellemelerle ortalığı kasıp kavuracak gibi duruyor. WhatsApp'dan gelen son bilgiler milyonlarca WhatsApp kullanıcısını sevindirecek türden  oldu!

Satın alındıktan sonra Facebook'un da aralarında bulunduğu Meta şirketine ait olan WhatsApp'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Bilindiği gibi Whatsapp kullanıcıları, aynı numarayı birden fazla cihazda henüz kullanamamakta..

Konuyla ilgili olarak WABeta info'nun haberine göre, WhatsApp, artık kullanıcıların 2 farklı telefonda aynı numarayı kullanmasına olanak sağlayan bir özellik ekleyecek.

Bu sayede kullanıcılar aynı WhatsApp numarasını iki telefonda da kullanabilecekler. Böylelikle iki telefonu  bulunan kullanıcılar iki hat almak zorunda kalmayacaklar.

Rakiplerinin Gerisinde Kalmak İstemiyor!

Son dönemde rakipleri hızla değer kazanırken WhatsApp rakiplerinin gerisinde kalmak istemiyor. 

Telegram ve Signal gibi uygulamalar ile rekabeti artırmak isteyen WhatsApp uygulamasının sahibi olan Meta, yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam edeceğe benziyor.

Bilindiği gibi Şirket, geçtiğimiz haftalarda herkes için sil özelliğinin süresini 60 saate çıkararak devrim niteliğinde bir güncellemeye imza atmıştı!

MESAJLAR YENİ CİHAZA OTOMATİK AKTARILACAK

WhatsApp'ın en büyük rakiplerinden biri olan Telegram, uzun süredir kullanıcılarına birden fazla akıllı telefonda aynı numarayı kullanma imkanı sunmakta.

Telegram'ın gerisinde kalmak istemeyen WhatsApp da yakında birden fazla cihaz desteğine kavuşmuş olacak.

Gelen bilgilere göre ilk olarak  Android WhatsApp uygulamasında ortaya çıkarılan özellik, sohbet geçmişinizi eklediğiniz yeni cihaza direkt aktarma imkanı da sizlere sunacak. 

ÇEVRİMİÇİ DURUMU İSTENİLEN KİŞİLERDEN DE GİZLENEBİLECEK

WhatsApp tarafından yapılacak değişiklikler sadece bununla da sınırlı değil. WhatsApp çevrim içi durumunu gizleme özelliğinde yapılan değişiklikte gerçekten dikkat çeken bir özellik oldu.

Buna göre  Kullanıcılar, çevrim içi durumunu rehberlerinde yer alan istedikleri kişilerden de artık  gizleyebilecek.

WhatsApp tarafından kullanıma sunulacak özellikler sadece bununla da sınırlı kalmayacak. İddialara göre Telegram'ın premium özelliğinin de yakında WhatsApp'ta test edileceği öne sürülüyor.

Ayrıca WhatsApp, işletmeler için de çalışmalarını hızlandırmış durumda. Yapılan çalışmaya göre İşletme hesaplarının kullanıcı etkileşimini artırmak isteyen WhatsApp özel link özelliğini de test etmeye başladı!

2022 DEĞİŞİM YILI OLACAK

Öte yandan gelen bilgilere göre WhatsApp için 2022 tam anlamıyla değişim yılı olacak. Bu kapsamda da WhatsApp çok sayıda özelliği peş peşe kullanıma sunacak.

Yakın bir zamanda da WhatsApp tarafından kullanıma sunulacak yeni özelliklerin duyurulması bekleniyor.

WhatsApp rakiplerinin gerisinde kalmamak adına peş peşe yenilikler yaparak adeta uygulamanın lider konumunu koruma amacı taşıyor.