WhatsApp'ta çevrimiçi olmayı gizlemek için basit ayar, artık kolaylıkla gizlenebileceksiniz

WhatsApp'ta son görülme ayarı bulunuyordu. Ve kullanıcılar son görülme zamanını gizleyebiliyordu. Artık yeni bir özellik sayesinde kullanıcılar çevrimiçi durumunu da gizleyebilecekler.

WhatsApp'ta çevrimiçi olmayı gizlemek için basit ayar, artık kolaylıkla gizlenebileceksiniz
Yayınlanma Tarihi : 17 Eylül 2022 15:00

Ulusalpost.com/ WhatsApp'ta uzun bir süredir peş peşe yeni güncellemeler devreye alınıyor. Son güncellemeyle birlikte artık kullanıcılar çevrimiçi durumunu da gizleyebilecekler. Özellik şimdilik sadece BETA kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Daha sonra ise tüm kullanıcılar için kullanıma sunulacak.

PEKİ NASIL KAPATILACAK?

WABetaInfo'nun paylaştığı ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, kullanıcılar WhatsApp Ayarları > Hesap > Gizlilik'i açtıklarında "Son görülme ve çevrimiçi" ifadesini görecekler. Bu da özelliğin o hesap için kullanılabilir olduğu anlamına gelecek. Son görülme "Hiç kimse" olarak ayarlanıp, "Son görülme ile aynı" seçeneği seçildiğinde ise son görülme ve çevrimiçi bilgisi hiç kimseyle paylaşılmayacak.

640xauto.jpg

Böylece "WhatsApp’ta çevrimiçi olduğumu nasıl gizlerim? WhatsApp’ta nasıl görünmez olurum? sorularını soran kullanıcılar kolay bir ayar sayesinde çevrimiçi bilgisini kapatacak.

Evet yeni özelliği kullanmak işte bu kadar kolay olacak. Şimdiden milyonlarca kişi söz konusu özelliğin kullanıma sunulmasını büyük bir heyecanla bekliyorlar.