WhatsApp'ta en sık yapılan hata! Başınız her an belaya girebilir

Günün birçok anında ve saatinde aktif olarak kullanılan WhatsApp dünya genelinde 3 milyar aktif kullanıcıya hitap ediyor. WhatsApp'ta sıkça yapılan bir hata başınızın belaya girmesine yol açabilir! Dikkat etmenizde fayda var

WhatsApp'ta en sık yapılan hata! Başınız her an belaya girebilir
Yayınlanma Tarihi : 25 Aralık 2022 03:06

Hem mesajlaşma hem de sesli ve görüntülü konuşma özelliğine sahip olan WhatsApp en çok iletişimin kurulduğu platformlardan bir tanesi. Haliyle de zaman zaman dalgınlıkla ya da istemeden bazı istenmeyen durumlar oluşabiliyor. İşte WhatsApp'ta yapılan en büyük hatalar...

WHATSAPP KULLANIRKEN SAKIN BU HATAYA DÜŞMEYİN


-WhatsApp hesabınızı güvende tutmak için 'İki adımlı doğrulama' pinini eklemeyi unutmayın.

-Telefonunuzun galerisine indirilecek medya dosyalarını otomatik olarak ekleme seçeneğini devre dışı bırakın.

-WhatsApp'ta kişilerin özel ya da gizli video kliplerini paylaşmayın. Bu özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği için hakkında işlem başlatılmasına neden olabilir.

-WhatsApp'taki profil fotoğrafınızın sizinle ilgili çok fazla bilgi vermediğinden emin olun.

-Herkesin sizi WhatsApp Gruplarına eklemesine izin vermeyin. Yalnızca arkadaşlarınızın sizi gruba ekleme izni olduğundan emin olun.

-Herkesi WhatsApp hesabınıza kabul etmeyin. Kişi listenizden alakasız kişileri silin veya engelleyin.

-Durum mesajlarınızı herkese açık olarak WhatsApp'ta paylaşmayın. Yalnızca numarası rehberinizde ekli olan kişilerin gördüğünden emin olun.

-WhatsApp'ta doğrulanmamış haberler, nefret mesajları veya hassas konularda söylentiler yaymayın. En sık yapılan hatalardan birisi de WhatsApp gruplarından ortaya atılan teorilerin hızlıca yayılmasıdır.

-Başka birinin adını kullanarak bir WhatsApp hesabı açma hatasına düşmeyin. Bu, ciddi bir suç teşkil eder.

-Google Drive veya iCloud'da otomatik sohbet yedeklemesini devre dışı bırakın. Sohbet yedeklemeleri yerine belirli sohbetleri dışa aktarır.

Aksam.com.tr - Muhammed Fatih Karabulut