WhatsApp'tan durum paylaşımı için çığır açacak yeni güncelleme

Peş peşe güncellemeler yapan WhatsApp rakiplerinin gerisinde kalmak istemiyor. Gelen bilgilere göre Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor!

WhatsApp'tan durum paylaşımı için çığır açacak yeni güncelleme
Yayınlanma Tarihi : 20 Temmuz 2022 14:33

Whatsapp, son dönemde yaptığı güncellemelerle dikkat çekmeye devam ediyor. Whatsapp, rakiplerinin gerisinde kalmak istemiyor. Bu bir gerçek. Bu yüzden Whatsapp, yeni güncellemeler yaparak kullanıcı dostu özellikler devreye alıyor.

Gelen bilgilere göre Whatsapp, yep yeni bir güncelleme daha devreye alacak. Üstelik sesli durum özelliğini test eden kullanıcılar şimdiden çok sevdiler bile.

Sadece Türkiye'de değil dünya genelinde de milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp, sosyal medya akla gelince ilk gelen uygulamalardan biri.

WhatsApp yeni bir güncelleme daha devreye alacak. Gelen bilgilere göre WhatsApp durumlarında artık sesli mesajda paylaşmak mümkün olacak. 

YENİ GÜNCELLEME NELER İÇERİYOR?

Kullanıcılar fotoğraf ve videolara ek olarak sesli notlar da paylaşabilecekler. WhatsApp bu özelliğin adını 'voice status' olarak belirledi. 

thumbs-b-c-b72c2b8306327eea8a2078f14f979704.jpg

NASIL KULLANILACAK?

İnternethaber'de yer alan haberde yeni güncellemeye ilişkin detaylara da yer verildi. Görüntülerde durum sayfasının alt tarafında artık bir mikrofon simgesi bulunuyor ve kullanıcılar bu düğmeye basarak sesli notlarını kaydedip diğer WhatsApp kullanıcıları ile paylaşabilecekler. 

ÖZELLİKLE İLGİLİ TÜM BİLGİLER

Mikrofonun altında, alışılageldik metin, fotoğraf, video paylaşma seçenekleri yer alacak. Ve söz konusu özellik dünya genelinde tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. 

thumbs-b-c-19db1f59db52c37b4abfa4118bbd5f5d.jpg

GÜVENLİK ÜST DÜZEY NOKTAYA ÇIKARILACAK

Kullanıcıların en çok merak ettiği bir şey daha var. Whatsapp, sesli durum bildirimlerini uçtan uca şifreleyecek ve sadece seçilen kişilere gösterilebilecek. Böylelikle Whatsapp, rakiplerinin gerisinde kalmamak için güvenlik seviyesini de üst düzey seviyeye çıkaracak.