Mark Zuckerberg, Google'ın Yapay Zeka Araştırmacılarını Mercek Altına Aldı

Amerikalı bilgisayar programcısı, girişimci ve Meta'nın kurucusu Mark Zuckerberg'ün, Google'ın yapay zeka şirketi DeepMind'e çalışan araştırmacılara iş teklif ettiği ortaya çıktı.

Mark Zuckerberg, Google'ın Yapay Zeka Araştırmacılarını Mercek Altına Aldı
Yayınlanma Tarihi : 26 Mart 2024 22:05

The Information internet sitesinin haberine göre, Meta Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, Google'ın yapay zeka şirketi DeepMind'e çalışan araştırmacılara Meta'nın yapay zeka teknolojilerine verdiği önemi anlatarak firmasında çalışmaları için iş teklif etti.

Haberde ayrıca, Meta'nın yapay zeka araştırmacılarına ön görüşmesiz iş teklifinde bulunduğu ve farklı firmalardan teklif alan personelin maaşını artırmama politikasını hafiflettiği ileri sürüldü.

Ocakta The Verge haber sitesine konuşan Zuckerberg, Meta'nın yapay zeka geliştirme kapasitesinin rakiplerini geride bıraktığını belirterek, 2024'ün sonuna kadar yapay zeka modelleri için kullanılan 340 bin çipin ABD merkezli Nvidia firmasından teslim alınacağını ifade etmişti.

Zuckerberg, Meta'nın 2023 yatırımcılar toplantısında firmanın 2024 yatırımlarının en büyük paydasını yapay zeka alanının olacağını duyurmuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :