OpenAI, GPT-4o'nun Yerini Alacak Yeni Yapay Zeka Modeli için "Güvenlik Komitesi" Kurdu

OpenAI, GPT-4o'nun halefini geliştirecek yeni bir yapay zeka modeli üzerinde çalışmaya başladı. Proje ve operasyonlarla ilgili kritik güvenlik kararlarında yönetim kuruluna tavsiyelerde bulunmak için bir "güvenlik komitesi" kuruldu.

OpenAI, GPT-4o'nun Yerini Alacak Yeni Yapay Zeka Modeli için "Güvenlik Komitesi" Kurdu
Yayınlanma Tarihi : 28 Mayıs 2024 22:03

OpenAI, Mayıs ayında tanıtılan GPT-4o dil modeli yerine geçecek yeni bir yapay zeka modeli üzerinde çalışmalar başlattı. Yeni modelin geliştirilmesi için bir güvenlik komitesi oluşturuldu. Komite, OpenAI'nin yönetim kuruluna proje ve operasyonlarla ilgili kritik güvenlik kararları hakkında tavsiyelerde bulunacak.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Güvenlik komitesinin üyeleri arasında, OpenAI Üst Yöneticisi (CEO) Sam Altman, Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor, soru-cevap sitesi Quora'nın CEO'su Adam D'Angelo, Sony'nin eski genel danışmanlarından Nicole Seligman ile firmanın teknik ve yasal alanda uzmanlaşan 4 çalışanı yer aldı.

Komitenin ilk olarak firmanın süregelen operasyonlarını ve güvenlik önlemlerini değerlendirerek 90 gün içinde yönetim kuruluna tavsiye raporu iletmesi, daha sonra da bunları "güvenlik önlemleri kapsamında" kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :