Sitem neden Google'da yok

Birçok kişi kurduğu internet sitesinin neden Google'da çıkmadığını merak ediyor

Sitem neden Google'da yok
Yayınlanma Tarihi : 24 Mayıs 2024 18:02

Günümüzde birçok kişi kendi internet sitelerini kurarak online varlıklarını güçlendirmeye çalışıyor. Ancak, birçok kişi de sitelerinin neden Google'da çıkmadığını merak ediyor. İşte bu noktada, SEO uzmanlarının önemi ortaya çıkıyor. 

SEO uzmanı Sadık Şimşek, İnternet sitesinin Google'da çıkmasını sağlayacak yöntemler hakkında bilgi  verdi. 

İnternet sitenizin Google'da çıkmamasının birçok farklı nedeni olabilir. Bunlardan en önemlisi, sitenizin SEO uyumlu olmamasıdır. SEO uyumlu olmayan bir site, arama motorları tarafından indekslenmekte zorlanır ve dolayısıyla arama sonuçlarında görünmez. Bunun yanı sıra, sitenizin içeriğinin yetersiz veya kalitesiz olması, teknik hataların bulunması, yanlış anahtar kelimelerin kullanılması gibi faktörler de sitenizin Google'da çıkmamasına neden olabilir.

Ayrıca, sitenizin backlink profili de önemli bir faktördür. Eğer siteniz kaliteli ve güvenilir sitelerden gelen backlinklere sahip değilse, Google sitenizi önemsemeyebilir ve arama sonuçlarında göstermeyebilir. Bu nedenle, backlink profili üzerinde de titizlikle çalışmak gerekmektedir.

Sitenizde backlink çalışması yaptırmak istiyorsanız lütfen tıklayın  Sitenizin Google aramalarında çıkmasını sağlayan yöntem