64 Bin 761 afetzede aileye 11 ilde yeni bir uygulama

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), deprem bölgesinde konteyner kentlerdeki afetzedelerin kullanması için Esen Kart'ın, 11 ilde 64 bin 761 kişiye verildiğini duyurdu.

64 Bin 761 afetzede aileye 11 ilde yeni bir uygulama
Yayınlanma Tarihi : 16 Kasım 2023 21:21

Kahramanmaraş depremleri nedeniyle 11 ilde büyük yıkım meydana gelirken, depremlerden etkilenen vatandaşlar için adım atıldı.

AFAD'ın sosyal medya hesabından, "Esen Kart Projesi ile afetzedelerimizin yanındayız" mesajıyla yapılan paylaşımda, konteyner kentlerde misafir edilen afetzede vatandaşların kendi mutfaklarında yemek pişirmelerine olanak sağlamak için aylık 3 bin lira tutarında market harcaması yapabilecekleri Esen Kart dağıtımının aralıksız sürdüğü belirtildi.

AFAD ve Türk Kızılay işbirliği ile geliştirilen Esen Kart'ın, bugüne kadar 11 ilde 64 bin 761 afetzede aileye ulaştırıldığı, toplam 658 milyon 569 bin lira tutarında harcama kredisinin vatandaşların kartlarına yüklendiği ifade edildi.

Paylaşımda, şunlar kaydedildi:

"Afetzede vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak ve afetin izlerini silmek için devletimizin tüm imkanları ve aziz milletimizin destekleri ile vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz."

Muhabir: Muhammed Nuri Erdoğan-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :