Ak Parti Gençlik Kolların tek tek dolaşıp yer kapma eylemi yaptı

AK Parti Gençlik Kolları üyeleri ilginç bir eyleme imza attı. ABD'li kahve zinciri Starbucks'ın Türkiye'deki şubelerini ziyaret eden gençler, yer kapma eylemi yaptı.

Ak Parti Gençlik Kolların tek tek dolaşıp yer kapma eylemi yaptı
Yayınlanma Tarihi : 27 Ekim 2023 20:50

Hamas'ın başlattığı Aksa Tufanı operasyonun ardından İsrail Gazze Şeridi'ne saldırıda bulundu. İsrail'in arkasında duran ABD, tepki çekiyor.

Ankara Gençlik Kolları üyesi bir grup, Bahçelievler 7. Cadde'de toplanarak Starbucks şubesine yürüdü.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, burada yaptığı açıklamada, ülke genelindeki Starbucks şubelerinde Türk ve Filistin bayraklı atkılarla 30 dakika "yer kapatma eylemi" yapacaklarını söyledi.

Soykırıma uğrayan Filistin halkına destek vermek ve soykırımı gerçekleştiren savaş suçlusu İsrail'e ve destekçilerine "dur" demek için eylem yaptıklarını belirten İnan, "Bu barışçıl eylemimizin amacı çocukları, kadınları ve hastaneleri hedefleyen bombalara karşı durmaktır." dedi.

Türkiye genelindeki Starbucks şubelerinde gerçekleştirdikleri "Say Stop" eylemiyle tüm dünyaya, Filistin halkına yönelik acımasız saldırıları ve soykırımı duyurmayı amaçladıklarını dile getiren İnan, şöyle konuştu:

"Bu vahşete ve bu katliamlara Starbucks markasının İsrail'e verdiği desteği göz önünde bulundurduğumuzda AK Parti Gençlik Kolları mensubu 30 bini aşkın gençle bu sembolik protestomuzu duyuruyoruz. Savaş suçlusu İsrail'e destek veren kurum ve kuruluşlara bu tepkinin bir ders olmasını umuyoruz."

"Bu zulmü, katliamı asla unutmayacağız"

İnan, AK Parti Gençlik Kolları olarak tüm dünya gençlerine çağrıda bulunduklarını, dünya tarihinin en karanlık dönemlerinden birinin içinde bulunulduğunu söyledi.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında ölenlerin yarısından fazlasının çocuklar olduğunu vurgulayan İnan, şöyle devam etti:

"Bu bile amacın insanlık suçu işlemeye yönelik vahşet olduğunu gösteriyor. Biz AK Gençler olarak bu zulmü, katliamı asla unutmayacağız. Bugün bu savaş suçu işleyen mahlukatların suratına tarih izin verdiği müddetçe vuracağız. Nesilden nesile bu gaddarlığı anlatacağız. Kötülüğün ve acımasızlığın ülkeler tarafından hazırlanıp önümüze sunulduğu, vahşetin normalleştirilmeye çalışıldığı bu planı reddediyoruz. Bombalarının hedefine çocukları, kadınları, hastaneleri ve tüm sivilleri koyan işgalci İsrail'e karşı Filistin halkının onurlu özgürlük mücadelesini destekleyeceğiz. Türkiye'nin en güçlü ve en organize gençlik teşkilatı olarak bu gücümüzü barış için kullanmamız elzemdir.

Gazze halkına insani yardım noktasında hükümetimiz tüm adımları attı, atmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Daha adil bir dünya mümkün' ve 'Dünya beşten büyüktür' politikaları bugün de Filistinli kardeşlerimiz için bürokrasi ve söylem odaklı devam etmektedir."

Muhabir: Zafer Fatih Beyaz-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :