Akşener’in eski danışmanı aylar sonra konuştu! Yavaş ve İmamoğlu planını deşifre etti

Meral Akşener’in altı yıl boyunca basın müşavirliğini yapan Murat İde, AKP'ye yakınlığıyla bilinen TGRT Haber'de eski lideri hakkında şok eden açıklamalarda bulundu

Akşener’in eski danışmanı aylar sonra konuştu! Yavaş ve İmamoğlu planını deşifre etti
Yayınlanma Tarihi : 10 Şubat 2024 00:48

AKP'ye yakınlığıyla bilinen TGRT Haber'de Murat İde şoku yaşandı. Gazete Pencere'nin haberine göre; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, altı yıl basın müşavirliğini yapan Murat İde ile yollarını ayırmıştı. Murat İde, TGRT’de Medya Kritik programında gazeteciler Cem Küçük ve Fatih Atik’e 3 Mart süreciyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

“Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı göreve çağırıyorum demek kadar stratejik hata yoktu.” diyen Murat İde şunları söyledi:

“3 Mart sürecinde Kemal Bey’in kazanamama ihtimali göründüğünden itibaren burada Mansur ve Ekrem beyin yola çıkmaları gerekiyordu. Meral Hanım’ın da kapı arkası diplomasiyle sağlamaya çalıştığı buydu. Kemal Bey aday olsa bile iki belediye başkanından biri çıktığı zaman CHP tabanı da İYİ Parti oyları da Mansur Bey çıksaydı ikinci tura Mansur Bey, Ekrem Bey çıksa Ekrem Bey kalıyordu. 3 Mart’ta o masadan kalkarken okunan metinde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı göreve çağırıyorum demek kadar stratejik hata yoktu. Ekrem Bey’in ve Mansur Bey’in aday olmasını istedim demek ayrı bir şey. Ekrem Bey’le Mansur Bey aday olamasın diye o metinde iki belediye başkanını da göreve çağırıyorum diyerek kendi partilerinde hain duruma düşürerek adaylık konusunda adım atmalarının önünü kesmek başka bir şey. Doğru anlatılmıyor bu süreç.”

Etiketler :