Bahar Kalkanı Harekat Bölgesinde Tankçı Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı Şehit Oldu

MSB, Bahar Kalkanı Harekat bölgesinde Tankçı Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı'nın şehit olduğunu duyurdu.

Bahar Kalkanı Harekat Bölgesinde Tankçı Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı Şehit Oldu
Yayınlanma Tarihi : 23 Mart 2024 22:31

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bahar Kalkanı Harekat bölgesinde araç kazası nedeniyle yaralanarak hastaneye sevk edilen Tankçı Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı'nın tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadeleri kullanıldı.

CHP Lideri Özel'den Başsağlığı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Bahar Kalkanı Harekat bölgesinde şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı için başsağlığı mesajı yayımladı.

Özel, X hesabından yaptığı paylaşımda; ''Bahar Kalkanı Harekat bölgesinde araç kazasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı'ya Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum.'' ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Kurtulmuş: 'Ailesine Sabır Diliyorum'

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş da şehit asker Abdulkadir Akıncı için başsağlığı mesajı yayınladı.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bahar Kalkanı Harekat bölgesinde şehit olan Mehmetçiğimiz Abdulkadir Akıncı'ya Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır, aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :