Bakan Şimşek açıkladı: "Bankacılarla çok sayıda etkileşimde bulunduk"

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Şimşek, "Dünyanın dört bir yanından kurumsal liderler ve bankacılarla çok sayıda etkileşimde bulunduk." ifadelerini kullandı.

Bakan Şimşek açıkladı: "Bankacılarla çok sayıda etkileşimde bulunduk"
Yayınlanma Tarihi : 26 Ekim 2023 21:00

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden önemli bir açıklamada bulundu. Yapılan paylaşımda Riyad'da katıldığı "Yeni Pusula" temalı 7. Geleceğe Yatırım Girişimi programını kamuoyu ile paylaştı. Turizm hakkında da paylaşımda bulunuldu.

Organizasyona katılmaktan mutluluk duyduklarını belirten Şimşek, şunları kaydetti:

"Olağanüstü organizasyon ve sıcak misafirperverliğinden dolayı Suudi Arabistan Krallığı'nı tebrik etmek istiyorum. Etkinlik büyük bir başarıydı. Sevgili dostum Sayın Mohammed Al-Jadaan (Maliye Bakanı) ve Sayın Khalid El-Falih (Yatırım Bakanı) dahil olmak üzere verimli ikili toplantılar gerçekleştirdik. Ayrıca dünyanın dört bir yanından kurumsal liderler ve bankacılarla çok sayıda etkileşimde bulunduk. Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ticaretin ve yatırımların daha da geliştirilmesi yönünde samimi bir istek ve çabaya tanık olduk. Ayrıca, son 50 yılda 135 ülkede 486 milyar dolar değerinde projeyi başarıyla tamamlamış olan Türk müteahhitlerin katılımı ve onların hoş karşılanması yönelimlerini duymak bizi memnun etti."

Turizmde işbirliği mesajı

Türkiye'nin turizmde dünyanın en iyi 4'üncü destinasyonu olduğunu vurgulayan Şimşek, kardeş Suudi Arabistan'ın iddialı turizm hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için bu deneyim zenginliğinden yararlanılması gerektiğini bildirdi.

Bakan Şimşek, "Geçtiğimiz birkaç gün boyunca Suudi Arabistan'ın inanılmaz ivmesine ve keşfedilmemiş potansiyeline ilk elden tanık olduk. Bu harika bir haber. Daha istikrarlı, huzurlu ve müreffeh bir bölge herkesin çıkarınadır." ifadesini kullandı.

Muhabir: Mustafa Çalkaya-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :