Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı duyurdu! Öğrenciler için etkinlikler...

Balon ve kukla gösterileri, karaoke, sihirli labirent gibi oyunlarla çocukların çevre konusunda bilgilendirilmesi planlanıyor. Hatay, Kilis, Gaziantep, Adıyaman ve Malatya'da çocuk etkinlikleri 17 Kasım'a kadar devam edecek.

Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı duyurdu! Öğrenciler için etkinlikler...
Yayınlanma Tarihi : 13 Kasım 2023 23:18

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının ilk yarı yıl tatilinde öğrenciler için çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Söz konusu bilgilendirme ve etkinlikler 17 Kasım'a kadar devam edecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, deprem bölgesindeki çocuklar için ara tatil etkinlikleri düzenliyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Eğitim ve Yayın Daire Başkanlığının deprem bölgesindeki çocuklar için düzenlediği ara tatil etkinlikleri, hafta sonunda Kahramanmaraş'ta başladı.

Etkinliklerde, balon ve kukla gösterileri, karaoke, "tahmin et bakalım" gibi oyunların yanı sıra geleneksel oyunlar, dev jenga, sihirli labirent gibi aktiviteler gerçekleştiriliyor.

Ayrıca çocukları çevre konusunda bilgilendirmek ve geri dönüşümün önemini eğlenerek öğrenmeleri için atölye çalışmaları ve sahne gösterileri yapılıyor.

Etkinlikler, Hatay, Kilis, Gaziantep, Adıyaman ve Malatya'da, 17 Kasım'a kadar sürecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ara tatilde de deprem bölgesinde çocukların yanında olduklarını belirterek, "Her şey, çocuklarımızın yüzünü biraz olsun güldürebilmek için." ifadesini kullandı.

Çocuklar, oyun alanlarında çok eğlendiklerini anlatarak, "Ara tatilde arkadaşlarımızla vakit geçiriyoruz, oyunlar oynuyoruz. Çok mutlu oluyoruz." görüşlerini paylaştı.

Muhabir: Özcan Yıldırım-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :