Devlet korumasındaki çocuklar gündem oldu! Bakanlıktan açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı devlet bakım ve koruması altında bulunan çocuklara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Devlet korumasındaki çocuklar gündem oldu! Bakanlıktan açıklama
Yayınlanma Tarihi : 21 Kasım 2023 21:39

Sosyal medyanın gündeminde yer alan haberlerle ilgili bakanlıktan önemli açıklama geldi. Devlet korumasındaki çocuklarla ilgili iddialara cevap verildi.

Bakanlığın sosyal medya hesabından paylaşılan açıklamada, devlet bakım ve koruması altında bulunan çocuklarla ilgili her türlü iddianın, ilgili devlet kurumlarıyla birlikte büyük bir hassasiyetle değerlendirildiği ve titizlikle incelendiği vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı töhmet altında bırakacak, gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek ve topyekun damgalanmalarına neden olacak iddialar konusunda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Çocukların üstün yararı ilkesi doğrultusunda onlara zarar verecek, psikolojik ve sosyal gelişimlerini olumsuz etkileyecek her türlü eylem ve söylemle şimdiye kadar nasıl mücadele ettiysek, bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadeleye etmeye devam edeceğimizi bildiriyor, toplumun her kesimini de bu konudaki hassasiyetimizi paylaşmaya davet ediyoruz."

Muhabir: Yeşim Sert Karaaslan-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :