Dışişleri Bakanlığı: İsrail, Filistin Halkını Kasıtlı Yok Etmeyi Hedefliyor

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Tel Aviv yönetimini hedef alarak, 'Bu suçları işleyen herkesin yargılanacak' dedi.

Dışişleri Bakanlığı: İsrail, Filistin Halkını Kasıtlı Yok Etmeyi Hedefliyor
Yayınlanma Tarihi : 01 Nisan 2024 23:37

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklama, "İsrail makamlarının son 6 ayda işlediği suçlar, insanlık tarihi boyunca yaşanmış en büyük barbarlıklar arasında yerini almıştır." ifadesine yer verilerek, bu suçları işleyen herkesin yargılanacağı ve suçların işlenmesine göz yumanların isimlerinin tarihe birer kara leke olarak geçeceği belirtildi.

"Gazze'deki Şifa Hastanesinden gelen görüntüler, İsrail'in Filistin halkını kasıtlı ve sistematik bir şekilde yok etmeyi hedeflediğinin delilidir." ifadesinin yer aldığı açıklamada, insanlık vicdanı ile hukuku yok sayan ve küresel barış ve istikrara zarar veren İsrail'i durdurmanın uluslararası camianın görevi olduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin kabul ettiği son ateşkes kararının ve Uluslararası Adalet Divanının açıkladığı ilave tedbirlerin uygulanmasını teminen gerekli önlemlerin vakit kaybetmeksizin alınması gerekmektedir." ifadesine yer verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :