Diyarbakır anneleri çocuklarından vazgeçmiyor

Diyarbakır anneleri, PKK tarafından dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önündeki oturma eylemi ile dikkat çekmek için elinden geleni yapıyor.

Diyarbakır anneleri çocuklarından vazgeçmiyor
Yayınlanma Tarihi : 05 Kasım 2023 19:23

Bölücü terör örgütü PKK, gencecik çocukları zorla dağa kaçırarak beyinlerini yıkıyor ve devlete düşman etmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 1525'inci gününde sürüyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişlerine devam eden annelerden Güzide Demir, oğlu Aziz'e kavuşmak için eyleme devam ettiğini söyledi.

Demir, "Yaklaşık 5 senedir burada bu eylemi sürdürüyoruz. Çocuklarımız gelene kadar buradan kalkmayacağız. Benim oğlumu HDP kandırdı, kaçırdı, götürdü." ifadelerini kullandı.

Oğluna teslim olması yönünde çağrı yapan Demir, "Oğlum orası senin yerin değil. Senin hasretinden öldüm, her gün ağlıyorum. Seni çok özledim. Senin gençliğini, hayallerini çaldılar." dedi.

Oğlu Mahmut için eylem yapan anne Bedriye Uslu da her sabah çadırın yolunu tutuğunu dile getirerek, "Mahmut'u almakta kararlıyım. Allah bana güç ve kuvvet verdikçe, ayağım ve dilim tuttuğu sürece ben oğlumun peşini bırakmam." şeklinde konuştu.

Uslu, oğlundan teslim olmasını istedi.

Muhabir: Bestami Bodruk-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :