Diyarbakır anneleri nöbet başında! Bir aile daha nöbete katıldı

Diyarbakır'da annelerin dağa kaçırarak beyinleri yıkanan ve alıkonulan evlatları için HDP İl Başkanlığı binası önünde başlattığı nöbete bir gözü yaşlı aile daha katıldı.

Diyarbakır anneleri nöbet başında! Bir aile daha nöbete katıldı
Yayınlanma Tarihi : 07 Kasım 2023 22:23

Çocuklarının dağa kaçırılmasının ardından HDP binasının önünde toplanan ailelerin gözyaşları dinmek bilmiyor. Ailelerin 3 Eylül 2019'da başlattığı evlat nöbeti, 1527'nci gününde de yağmur çamur demeden devam ediyor.

İstanbul'dan 1993 yılında 20 yaşındayken dağa götürülen Rafet için Batman'dan gelen anne Gülistan Ekinci ile kız kardeşi Emine Can da oturma eylemine dahil oldu.

Anne Ekinci, Kürtçe yaptığı açıklamada, yıllardır oğlundan haber alamadığını belirterek, "Yıllardır bu acıyı yaşıyorum. Artık yeter oğlumu sağ veya ölü geri gönderin." ifadelerini kullandı.

Emine Can da henüz çocuk yaşta ayrıldığı ağabeyine kavuşmak istediğini söyledi.

Ağabeyinin İstanbul'da çalışırken kandırılarak dağa götürüldüğünü belirten Can, "Terör örgütünü lanetliyoruz, artık hiçbir genç ve çocuk kandırılmasın. Kimsenin çocuğu kandırılmasın. Ağabeyimi geri istiyorum. Yıllardır onun acısını çekiyoruz. Ağabeyim, lütfen gel." dedi.

Muhabir: Ömer Yasin Ergin-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :